Notebookcheck Logo

BYD wchodzi na rynek Modelu Y z tańszym SUV-em Sea Lion, podczas gdy GAC Aion kopiuje skrzydłowe drzwi Modelu X

Hyper HT ma drzwi skrzydłowe w stylu Modelu X (zdjęcie: GAC)
Hyper HT ma drzwi skrzydłowe w stylu Modelu X (zdjęcie: GAC)
Największy konkurent Tesli wprowadził na rynek średniej wielkości miejskiego SUV-a, który naśladuje wymiary Modelu Y, ale będzie dostępny w niższej cenie. Nowy GAC Aion Hyper HT otrzymał również inspirację SUV-em Tesli w postaci drzwi skrzydłowych sokoła w Modelu X

Po wypuszczeniu tańszego konkurenta konkurenta modelu 3 Highland, BYD właśnie wypuściło bezpośredni atak na inny bestseller Tesli, Model Y. Nazwany Sea Lion 07, jest początkiem nowej serii średniej wielkości SUV-ów dla BYD i niemal naśladuje wymiary Modelu Y. Jak zwykle, BYD podcina Model Y, ustalając cenę nowego SUV-a Sea Lion na równowartość od 27 600 do 35 900 USD, podczas gdy Model Y zaczyna się od prawie dziesięciu tysięcy więcej na swoim rodzimym rynku.

Sea Lion 07 został zbudowany w oparciu o zaawansowaną e-Platformę BYD 3.0, która obejmuje inteligentne technologie integracji układu napędowego, a także pakiet DiSus-C systemów zawieszenia i kontroli nadwozia. Dostępne będą podstawowe wersje RWD i AWD Sea Lion, a dokładna specyfikacja mocy i zasięgu zostanie ujawniona w późniejszym terminie.

BYD stał się mistrzem integracji pionowej, wykorzystując własne akumulatory i platformy EV do osiągnięcia ogromnych korzyści skali, które pozwoliły mu prawie dorównać Tesli pod względem liczby sprzedanych pojazdów elektrycznych w ostatnim kwartale. Wraz z premierą Sea Lion 07, firma będzie teraz walczyć również o rynek Modelu Y, a interesujące będzie śledzenie, jak będą wyglądać wyniki sprzedaży w IV kwartale dla dwóch juggernautów EV.

Istnieje wielu innych chińskich producentów pojazdów elektrycznych, którzy zaprezentowali swoje nowe pojazdy na trwającym Guangzhou Auto Show, takie jakGAC's Aion. Przyniósł on nowego SUV-a Hyper HT, którego wyższe wykończenia wydają się iść bezpośrednio za innym pojazdem Tesli, Modelem X. Oferują one te same drzwi skrzydłowe sokoła, co Tesla, ale z ograniczonym budżetem.

Nowy Hyper HT zaczyna się od około 30 500 USD, podczas gdy najwyższa wersja wyposażenia kosztuje do 45 750 USD, ale oferuje akumulator o pojemności 93 kWh przystosowany do prędkości ładowania 5C, który może dodać około 200 mil szacowanego zasięgu EPA w 10 minut.

Posiada również nie mniej niż 3 LiDARdla celów wspomagania kierowcy. GAC chwali się, że Hyper HT będzie w stanie wykorzystać swój system autonomicznej jazdy na ulicach miast w Chinach w przyszłym kwartale, kiedy będzie w stanie ominąć sygnalizację świetlną. Do trzeciego kwartału 2024 r. Hyper HT będzie miał inteligencję do samodzielnej jazdy bez polegania na mapach w wysokiej rozdzielczości w wielu dużych chińskich miastach.

Proszę kupić ładowarkę ChargePoint Home Flex 50A EV na Amazon

BYD Sea Lion 07 to bezpośrednie starcie z Teslą Model Y
BYD Sea Lion 07 to bezpośrednie starcie z Teslą Model Y
Wnętrze Hyper HT
Wnętrze Hyper HT

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > BYD wchodzi na rynek Modelu Y z tańszym SUV-em Sea Lion, podczas gdy GAC Aion kopiuje skrzydłowe drzwi Modelu X
Daniel Zlatev, 2023-11-19 (Update: 2023-11-19)