Notebookcheck Logo

BYD wycenia lifting swojego konkurenta Tesli Model 2 Dolphin o 15% niżej, ale dodaje wentylowane siedzenia

Dolphin po faceliftingu zaczyna się teraz od 14 000 USD (zdjęcie: BYD)
Dolphin po faceliftingu zaczyna się teraz od 14 000 USD (zdjęcie: BYD)
Nowy BYD Dolphin kosztuje teraz mniej niż równowartość 14 000 USD, ale ma nowy design i ulepszenia wnętrza, takie jak wentylowane siedzenia. W droższych wersjach zasięg wzrasta do 260 mil na jednym ładowaniu.

Tak jak zapowiadano na początku tygodnia, główny konkurent Tesli BYD wprowadził na rynek odświeżoną wersję swojego gorącego hatcha Dolphin, który jest teraz o prawie 15% tańszy od swojego poprzednika, a jednocześnie zawiera wiele ulepszeń. Nowy przedział cenowy BYD Dolphin wynosi teraz od nieco poniżej 14 000 USD za model podstawowy do nieco poniżej 18 000 USD za topową wersję z zasięgiem 260 mil.

Jest to bardzo znacząca obniżka ceny i zgodna z deklarowanym przez BYD celem, jakim jest wysłanie producentów pojazdów napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi w tryb paniki z cenami swoich samochodów elektrycznych i hybryd w tym roku. Nowy BYD Dolphin posiada wiele odświeżonych elementów stylistycznych, nowe zawieszenie i układ kierowniczy, a także elementy wyposażenia wnętrza.

Najważniejszym z nich są wentylowane fotele, coś, co właściciele najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie - Tesli Model Y - wciąż czekają i mają nadzieję, że pojawi się wraz z modelem Juniper w przyszłym roku. BYD dodał również szybką bezprzewodową podkładkę do ładowania telefonu i nowe kolory skierowane do młodszej, miejskiej grupy demograficznej.

W ten sposób będzie dobrze przygotowany, aby sprostać wszystkim wyzwaniom, które Tesla postawi przeciwko niemu swoim pierwszym pojazdem elektrycznym na rynku masowym, nazwanym Model 2. Tak zwany Projekt Redwood będzie opierał się na "rewolucji" masowej produkcji, którą Elon Musk elon Musk twierdzi, że do tej pory nie podjęto takiej próby, ale nie oczekuje się, że zostanie uruchomiony przed przyszłym rokiem.

Dzięki podobno 54 kWh baterii i konstrukcji przypominającej kompaktowy Model Y, może on nieco pokonać Dolphina pod względem wielkości i zasięgu, ale z drugiej strony ceny BYD są obecnie niezwykle konkurencyjne. Co prawda, gdy nowy lifting trafi na rynki europejskie, będzie kosztował dwa razy więcej niż w Chinach, ale nadal może podciąć ceny każdego niedrogiego pojazdu elektrycznego.

Kiedy Tesla wypuści Model 2 w Europie w 2025 lub nawet 2026 roku, BYD i lokalni producenci samochodów mogą już mieć mocną pozycję na tamtejszym rynku masowych pojazdów elektrycznych.

Proszę kupić złącze ścienne 80A Tesla Gen 2 z kablem 24' na Amazon

2024 BYD Dolphin ma przestronne wnętrze
2024 BYD Dolphin ma przestronne wnętrze
Dolphin po faceliftingu oferuje również wentylowane fotele i bezprzewodowe ładowanie o mocy 50 W
Dolphin po faceliftingu oferuje również wentylowane fotele i bezprzewodowe ładowanie o mocy 50 W

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > BYD wycenia lifting swojego konkurenta Tesli Model 2 Dolphin o 15% niżej, ale dodaje wentylowane siedzenia
Daniel Zlatev, 2024-02-23 (Update: 2024-02-23)