Notebookcheck Logo

Intel: nowego typu chłodzenie laptopów

Na dniach odbędą się targi CES 2020 i będzie okazja zaprezentować wiele nowinek technicznych a wśród nich nowy sposób na schłodzenie laptopa.

Firma Intel chce zabłysnąć na targach CES 2020 dzięki innowacji z zakresu chłodzenia. Zbijanie temperatury ma się odbywać w laptopie i dawać nawet 25-30% różnicy (o tyle ma być chłodniej po odczycie temperatury podzespołów). To rozwiązanie będzie promowane jako część inicjatywy Intel Project Athena.

Co to właściwie ma być? Komora parowa oraz arkusz grafitu umieszczony za częścią z ekranem laptopa.

Tytułowe rozwiązanie techniczne będzie prezentowane w ramach targów CES 2020 w styczniu 2020 roku (Las Vegas, USA). Jak zwykle stanie się to możliwe za sprawą prezentacji laptopów różnych marek (firma Intel jest znana z tego, że chętnie udostępnia własne osiągnięcia techniczne). Część z nich ma być pozbawiona wentylatorów a także zostać odchudzona (smuklejsza obudowa). Możliwe jest też wykorzystanie nowego chłodzenia w laptopach z elastyczną matrycą (póki co to pieśń przyszłości).

Wyżej była wzmianka o konieczności stosowania zawiasów nowego typu. Na chwilę obecną gotowe są tylko te dla klasycznych laptopów (klapa wychylana do pozycji 180°) a sprzęt z zawiasami umożliwiającym ruch klapy w zakresie 360° musi jeszcze zaczekać (potrzeba więcej czasu na pokonanie przeszkód technicznych, by działało to, jak trzeba).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 12 > Intel: nowego typu chłodzenie laptopów
Sylwester Cyba, 2019-12-26 (Update: 2019-12-26)