Notebookcheck Logo

Intel: za wcześnie na elastyczne matryce w laptopach

O ile elastyczne matryce w smartfonach są faktem, to ich debiut w laptopach jest odległy.

Amerykańska firma Intel jest znana z tego, że zajmuje się promowaniem nowych trendów i rozwiązań technicznych. Kiedyś były to kadłubki (barebones), później ultrabooki (smukła obudowa) i laptopy typu 2 w 1 (hybrydowe). Teraz nadszedł czas na coś nowego i mogą być to komputery przenośne wyposażone w elastyczną matrycę.

Debiut elastycznych wyświetlaczy w laptopach musi jednak zaczekać. Choćby na konieczne zmiany na poziomie oprogramowania (system operacyjny Windows ma być gotowy w połowie 2020 roku) ale i zwiększenie dostępności samych matryc (produkcja seryjna nowinek technicznych jest kłopotliwa i jej uruchomienie zajmuje dużo czasu).

Patrząc na powyższe, realnym terminem na debiuty laptopów z elastyczną matrycą jest koniec 2020 roku. Do tego czasu może i będą pokazywane kolejne konstrukcje koncepcyjne (np. na targach CES 2020 już w styczniu), ale będą one ciężkie do zdobycia w sklepach, o ile w ogóle.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 12 > Intel: za wcześnie na elastyczne matryce w laptopach
Sylwester Cyba, 2019-12-26 (Update: 2019-12-26)