Notebookcheck Logo

Intel: komputery Creator PC dla twórców

Zmieniają się trendy w gospodarce a wraz z nimi pomysły na komputery przyszłości.

Firma Intel współpracuje z producentami komputerów, takimi jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo i MSI, celem stworzenia nowej kategorii komputerów pod szeroko rozumianym hasłem Creator PC. Mają być przydatne profesjonalistom wykorzystującym elektronikę do celów zarobkowych. W pierwszej kolejności mowa o użytkownikach CAD/CAM. Jednak to by było mało, bo w firmie Intel szacują grupę docelową na zdolną nabyć 200 mln komputerów rocznie.

Kolejna grupa odbiorców na tytułowy sprzęt komputerowy to mają być gracze (tu już raczej zrobiono, co się dało), twórcy na potrzeby serwisów społecznościowych (takich jak YouTube, ale tam od dłuższego czasu działają dostawcy wyspecjalizowanego sprzętu), rozrywki VR (to było nośne hasło i na pewno da się jeszcze coś tu zrobić) oraz montażyści materiału wideo w rozdzielczości 4K i 8K (tu pole do popisu ma sama firma Intel, bo kluczowe jest zachowanie procesora).

Czego można się spodziewać? Jeszcze lepszego wsparcia dla konfiguracji z wieloma monitorami LCD, nowych procesorów (Intel Core X i Intel Core H), usprawnień na polu nośników i transmisji danych oraz większego nacisku stawianego na kalibrację kolorów (kiedyś w laptopach tego próbowano a w profesjonalnych monitorach zewnętrznych jest to norma). Bardzo możliwe, że da się coś wycisnąć z warstwy oprogramowania, czyli dzięki współpracy firmy Intel z dostawcami rozwiązań takich jak CAD.

Tytułowy sprzęt ma kosztować 1599 USD i więcej.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > Intel: komputery Creator PC dla twórców
Sylwester Cyba, 2019-07-18 (Update: 2019-07-18)