Notebookcheck Logo

Acer ConceptD 7 Ezel Pro i ConceptD 7 Ezel

Acer ConceptD 7
Acer ConceptD 7
Seria laptopów ConceptD firmy Acer dołączyła do inicjatywy Intel Creator PC.

Obecność tajwańskiej firmy Acer na targach CES 2020 została zaznaczona m.in. dzięki laptopom ConceptD. O ile wspominałem już o nich kilka razy, to o modelach ConceptD 7 Ezel i ConceptD 7 Ezel Pro mowy nie było.

ConceptD 7 Ezel to komputer typu 2 w 1 (laptop z funkcją tabletu; w tym konkretnym przypadku pięć dostępnych ustawień obudowy), który otrzymał kartę grafiki Nvidia GeForce RTX, procesor Intel Core z serii H (10. generacja) oraz dotykowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości (UHD). Na dokładkę do 32 GB pamięci operacyjnej i nośnik danych PCIe NVMe SSD o pojemności do 2 TB. Biała obudowa ma powłokę Micro-Arc Oxidation, która ma ograniczać m.in. korozję i utlenianie.

ConceptD 7 Ezel Pro nie bez powodu został oznaczony dopiskiem Pro. Jest skierowany do najbardziej wymagających użytkowników, którzy poza praktyczną obudową potrzebują jeszcze możliwie wysokiej wydajności. Karta grafiki to Nvidia Quadro RTX a procesor to mobilny Intel Xeon (pamięć operacyjna obsługuje funkcję ECC). Do tego system operacyjny Windows 10 Pro.

Praca obu wymienionych laptopów ma być w miarę cicha (hałas ograniczony do poziomu 40 dB). Przynajmniej producent twierdzi, że będą chłodne a szum będzie pod kontrolą.

Sprzedaż wyżej wymienionych laptopów jest spodziewana na dniach. ConceptD 7 Ezel kosztować ma kosztować nie mniej niż 2499 euro (2699 USD) a ConceptD 7 Ezel Pro - co najmniej 2999 euro (3099 USD).

Źródło: Acer

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2020 01 > Acer ConceptD 7 Ezel Pro i ConceptD 7 Ezel
Sylwester Cyba, 2020-01- 6 (Update: 2020-01- 6)