Notebookcheck Logo

Inklay: Bezprzewodowy inteligentny ekran ze Szwajcarii wyświetla aplikacje na wyświetlaczu E Ink

Inklay wyświetla informacje w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu E Ink. (Zdjęcie: Inklay)
Inklay wyświetla informacje w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu E Ink. (Zdjęcie: Inklay)
Studio projektowe z Zurychu oferuje obecnie wersję beta inteligentnego wyświetlacza, który pozostaje czytelny w bezpośrednim świetle słonecznym dzięki panelowi E Ink i zużywa bardzo mało energii, co oznacza, że może być zasilany tylko trzema bateriami AAA.
Launch Monitor

Inklay zawiera 9,7-calowy wyświetlacz E Ink w ozdobnej drewnianej ramie, którą można ustawić lub zawiesić na ścianie w celu wyświetlania interaktywnych informacji. Wyświetlacz ma format 3:2, rozdzielczość 1200 x 825 i może wyświetlać 16 odcieni szarości.

Urządzenie może być zasilane trzema akumulatorami AAA, które powinny zapewnić czas pracy od jednego do dwóch miesięcy, w zależności od użytkowania. Alternatywnie, ekran może być również stale zasilany za pomocą kabla USB-C. Aby było to możliwe, zawartość ekranu jest aktualizowana tylko co 15 minut do dwunastu godzin, w zależności od ustawień użytkownika, ponieważ E Ink zużywa energię tylko wtedy, gdy zawartość ekranu jest zmieniana.


Połączenie WiFi z Internetem jest również nawiązywane tylko na krótką chwilę podczas aktualizacji wyświetlacza. Tak zwane "aplikacje Inklay" można wybrać za pomocą powiązanej aplikacji na smartfona i zainstalować na inteligentnym ekranie. Na początek dostępne są aplikacje Strava i Solar Manager, a także galeria zdjęć i przeglądarka internetowa. Ta ostatnia pozwala na stworzenie własnego pulpitu nawigacyjnego lub wyświetlanie dowolnych treści z sieci. Jeśli chodzi o wymiary, Inklay mierzy 24,2 x 17,9 x 1,3 centymetra.

Cena i dostępność

Inklay jest obecnie dostępny bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej producenta jako model beta, opcjonalnie z orzechową lub dębową ramą, każdy w cenie 250 CHF (ok. 276 USD).

Quelle(n)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Inklay: Bezprzewodowy inteligentny ekran ze Szwajcarii wyświetla aplikacje na wyświetlaczu E Ink
Hannes Brecher, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)