Notebookcheck Logo

Huawei dementuje plotki o powrocie układów Kirin w 2023 roku

Układy Kirin: zniknęły na dobre? (Źródło: Huawei)
Układy Kirin: zniknęły na dobre? (Źródło: Huawei)
Procesory Huawei z linii Kirin były kiedyś głównym rywalem dla serii mobilnych SoC Snapdragon firmy Qualcomm, szczególnie w wyższej półce cenowej. Jednak zostały one usankcjonowane z istnienia przez rząd USA. Pojawiły się plotki o ich powrocie w 2023 roku; jednak OEM podobno odrzucił je jako fałszywe wiadomości.
Chinese Tech Leaks / Rumors Smartphone Phablet

Huawei's biznes urządzeń mobilnych otrzymał zabójczy cios od OEM wpisanie na czarną listę przez administrację USA, zwłaszcza że nie był w stanie wyposażyć swoich smartfonów w Kirin soC z linii Kirin. Krzem mógł być opracowany we własnym zakresie, ale nadal zależał od technologii z US i międzynarodowych firm, które przestrzegały sankcji zabraniających im współpracy z Huawei.

Te okoliczności nie zapobiegły rzekomym przeciekom wskazującym na podsłuchiwanie nowych Kirin procesorów, przeznaczonych do wydania w 2023 roku. Mogły one powiększyć ostatnie zapasy Huawei, które mogą sprowadzać się do słabo zasilanych wariantów, jak np 710A w tym momencie.

Jednakże, konto Weibo All-Weather Technology News teraz twierdzi, że Huawei odpowiedział na swoje pytania dotyczące tych plotek, nazywając je "fałszywymi wiadomościami" i zaprzeczając produkcji jakichkolwiek nowych Kirin chips

To może być tylko dobrze, ponieważ np P50 i Mate 50 ustanowiły precedens przejścia na Qualcomm Snapdragon 8-series chipsety, a wewnętrzne alternatywy mogą być mylone z nowymi Bateria CATL na tym etapie i tak.

Kup Huawei Watch GT 3 na Amazon

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Huawei dementuje plotki o powrocie układów Kirin w 2023 roku
Deirdre O'Donnell, 2022-11- 8 (Update: 2022-11- 8)