Notebookcheck Logo

Honor Flagowy aparat Magic6 rzekomo rozwiązuje znany problem z tym samym 1-calowym czujnikiem, co Xiaomi 14 Ultra

Seria Honor Magic6 będzie podobno wyposażona w OV50K w formacie 1-calowym. To zdjęcie przedstawia Magic5 Ultimate z obecnej generacji. (Zdjęcie: Honor).
Seria Honor Magic6 będzie podobno wyposażona w OV50K w formacie 1-calowym. To zdjęcie przedstawia Magic5 Ultimate z obecnej generacji. (Zdjęcie: Honor).
Według nowego przecieku, seria smartfonów Honor Magic6 będzie wyposażona w ogromny 1-calowy sensor, który będzie również używany w Xiaomi 14 Ultra i podobno rozwiązuje dobrze znany problem w fotografii smartfonowej.
Android Leaks / Rumors Smartphone

Znany przeciek Digital Chat Station podzielił się ostatnio kilkoma szczegółami na Weibo na temat możliwych i ekscytujących funkcji nadchodzącej serii Honor Magic6. Według jego informacji, smartfony z tej serii będą pierwszymi, które pojawią się na rynku z czujnikiem OmniVision OV50K. Jest to ten sam sensor, który według przecieku sprzed kilku tygodni ma trafić również do Xiaomi 14 Ultra.

Jeszcze niewydany następca OV50H w formacie 1/1,3 cala, który znajduje się między innymi w iQOO 12 (Pro), będzie prezentowany w formacie 1 cala i będzie oferował 50 MP. Mówi się, że będzie na równi z 1-calowym Sony IMX989. Przeciek mówi również o zupełnie nowej technologii LOFIC, która podobno rozwiązuje znany problem w fotografii smartfonowej.

LOFIC to skrót od "Lateral Overflow Integration Capacitor" i ma zapobiegać prześwietleniom w jasnych scenach. Dzieje się tak, gdy zbyt dużo światła pada na czujnik w szczególnie jasnym otoczeniu i może prowadzić do prześwietlenia i utraty szczegółów podczas konwersji na sygnały elektroniczne, za które odpowiada czujnik. OmniVision OV50K rzekomo rozwiązuje ten problem z LOFIC, nie wykorzystując nadmiaru ładunku powyżej pewnego limitu, dzięki czemu szczegółowe i niezafałszowane nagrania powinny być możliwe przy wysokiej jasności.

Co więcej, seria modeli Honor Magic6 będzie wyposażona w Snapdragon 8 Gen 3śledzenie ruchów gałek ocznych i inne ekscytujące funkcje, a także łączność satelitarną. Wciąż jednak nie jest pewne, czy w serii znajdzie się 200-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy, jak zakładano kilka miesięcy temu w przypadku Honor Magic6 Ultimate.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Honor Flagowy aparat Magic6 rzekomo rozwiązuje znany problem z tym samym 1-calowym czujnikiem, co Xiaomi 14 Ultra
Marcus Schwarten, 2023-11-21 (Update: 2023-11-21)