Notebookcheck Logo

Honor ogłasza plany IPO, przewyższając udziały rynkowe Xiaomi, Apple i Huawei w Chinach

Honor zamierza wejść na giełdę, trzy lata po wydzieleniu z Huawei. (Zdjęcie: Honor)
Honor zamierza wejść na giełdę, trzy lata po wydzieleniu z Huawei. (Zdjęcie: Honor)
Trzy lata temu Huawei został praktycznie zmuszony przez amerykańskie sankcje do sprzedaży swojej spółki zależnej Honor. Honor jest obecnie liderem rynku w Chinach i szybko zdobywa udział w rynku w Europie. Podbudowany tym sukcesem, Honor planuje teraz IPO.
Business

Honor sprzedał więcej smartfonów w Chinach w trzecim kwartale 2023 r. niż jakikolwiek inny producent, zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Canalys. Honor tylko nieznacznie wyprzedził Oppo, Apple i Vivo z 11,8 mln sprzedanych smartfonów i udziałem w rynku na poziomie 18% oraz sprzedał imponujące 2,7 mln więcej smartfonów niż Xiaomi.

Honor huawei świętuje również sukcesy w Europie: w trzecim kwartale 2023 r. Honor był jedynym z pięciu największych producentów smartfonów, który odnotował wzrost, podczas gdy Apple, Samsung i Xiaomi sprzedali mniej urządzeń niż w tym samym kwartale poprzedniego roku. Trzy lata po wydzieleniu się z Huawei, Honor planuje teraz kolejny duży krok: pierwszą ofertę publiczną (IPO), oficjalnie potwierdzając to w środę. Jak dotąd firma nie podała jednak żadnych informacji na temat tego, kiedy wejdzie na giełdę ani na której giełdzie będą notowane jej akcje.

Honor firma Huawei została sprzedana konsorcjum 30 firm w listopadzie 2020 r. po tym, jak Huawei chciał zapobiec sytuacji, w której jego własna spółka zależna padłaby ofiarą surowych sankcji USA, które zdziesiątkowały udział Huawei w rynku w ciągu kilku lat, ponieważ grupa nie może już oferować smartfonów z najnowszymi procesorami Qualcomm, modemami 5G lub usługami Google. IPO prawdopodobnie pozwoliłoby Huawei odkupić przynajmniej część Honor.

Źródło(a)

Honor | Reuters

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Honor ogłasza plany IPO, przewyższając udziały rynkowe Xiaomi, Apple i Huawei w Chinach
Hannes Brecher, 2023-11-24 (Update: 2023-11-24)