Notebookcheck Logo

Google: mniej pracowników w dziale sprzętu

W firmie Alphabet, powszechnie znanej jako Google, szykują się roszady kadrowe.

Okazuje się, że dział sprzętowy (hardware) w firmie Alphabet nie jest dość zyskowny i zostanie znacznie odchudzony. Należy to rozumieć tak, że w przyszłości pojawi się mniej gadżetów elektronicznych związanych bezpośrednio z Google. Zapewne ciężar ich projektowania zostanie przeniesiony na kontrahentów, którzy są bliżej rzeczywistych wytwórców (chodzi o firmy na Tajwanie).

Wielu z pracowników o różnych specjalizacjach (technicy różnej maści ale i zarządzający) zostało poproszonych o znalezienie sobie innych projektów w ramach grupy Alphabet (Google jest z tego znany, że daje dużą swobodę pracownikom, jeśli idzie o to, czym chcą się zajmować). Ucierpią na tym takie projekty, jak te związane ze smartfonami Pixel, laptopami z Chrome OS (Chromebooki) i wiele pomniejszych (choćby inteligentne głośniki).

Siłą rzeczy część projektów czysto sprzętowych została zarzucona i nie doczeka się komercjalizacji (etapu przekazania elektroniki użytkowej do sklepów).

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 03 > Google: mniej pracowników w dziale sprzętu
Sylwester Cyba, 2019-03-13 (Update: 2019-03-13)