Notebookcheck Logo

Google: miernik czasu dla YT

nowa funkcja YT
nowa funkcja YT
Firma Google dodała przydatną funkcję dla użytkowników serwisów YouTube.

Od czasu uruchomienia serwisu YouTube (2005, 13 lat temu; założycielami byli trzej byli pracownicy firmy PayPal) i przejęcia go przez firmę Google (2006) upłynęło na tyle dużo czasu, że zdążyło się na nim wychować całe nowe pokolenie. Usługa polegająca na możliwości opublikowania własnego filmu a przede wszystkim ich odtwarzania (w tym transmisji na żywo) jest na tyle wciągająca, że firma Google dodała funkcję pokazującą, ile czasu użytkownik poświęcił na korzystanie z serwisu YouTube (jak na załączonym obrazku).

Tytułowa funkcja jest dostępna od wczoraj a można ją znaleźć w menu serwisu internetowego YouTube (oczywiście po zalogowaniu; może być to już istniejące konto Google).

Oczywiście to spora zmiana i wykorzystano ją także do wprowadzenia innych udogodnień. Chodzi m.in. o dodanie przypomnień "zrób sobie przerwę" oraz o grupowanie powiadomień do ledwie jednego dziennie (ciągłe sprawdzanie jest uzależniające i sprawia, że tracimy rachubę czasu) a także możliwość wyłączenia informowania o powiadomieniach w formie dźwiękowej i wibracjami (nowe komentarze pod filmem nie muszą być aż tak ważne).

Jednocześnie zapowiedziano, że w przyszłości będą dodawane kolejne tego typu usprawnienia.

Źródło: YouTube Blog

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-08-28 (Update: 2018-08-28)