Notebookcheck Logo

Google: konsola lub streaming gier?

Plotka niesie, że w firmie Google trwają prace nad konsolą lub platformą umożliwiającą streaming gier.

Od kilku miesięcy mówi się o tym, że w firmie Google pracuje się nad konkurencją dla produktów Xbox i PlayStation. Upływają kolejne miesiące i kolejne informacje wydają się to potwierdzać. Oczywiście tego typu doniesienia należy traktować na spokojnie i bez emocji - to nie zapowiedź ani oficjalna premiera.

Robocza nazwa projektu to Yeti a przynajmniej takie są przypuszczenia. Rozmowy w tej sprawie miały być prowadzone z ludźmi z branży gier komputerowych w ramach ostatnich targów E3. Prawdopodobnie chodziło o badanie rynku i zebranie opinii, co tak właściwie jest potrzebne (możliwa nisza rynkowa).

Tu trzeba odnotować, że popularnej platformy streamingu gier świat jeszcze nie widział. Ktoś, kto posiada infrastrukturę (serwery i szybkie łącza) może tu upatrywać szansę dla siebie. A więc ten wariant, a nie konsola jako taka, jest całkiem prawdopodobny. Może też się skończyć na połączeniu rozwiązania sprzętowego z oprogramowaniem dającym dostęp do mocy obliczeniowej (popularne w branży architektonicznej, gdzie obliczenia wykonuje serwerownia a nie komputer osobisty inżyniera).

Domysły kręcą się także wokół takiego czy innego wykorzystania zasobów serwisu YouTube, który należy do firmy Google.

To tyle wróżenia z fusów. Na fakty i potwierdzenie w rzeczywistości trzeba jeszcze zaczekać.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Google: konsola lub streaming gier?
Sylwester Cyba, 2018-06-29 (Update: 2018-06-29)