Notebookcheck Logo

Funnyplaying Retro Pixel Pocket: Nowy wygląd Game Boy Pocket debiutuje z chipsetem Allwinner A64

Retro Pixel Pocket działa pod adresem Android. (Źródło obrazu: Funnyplaying)
Retro Pixel Pocket działa pod adresem Android. (Źródło obrazu: Funnyplaying)
Retro Pixel Pocket to nowy 3-calowy handheld do gier o minimalistycznej estetyce. Zaprojektowany przez Funnyplaying tak, aby wyglądał jak Game Boy Pocket, Retro Pixel Pocket wykorzystuje między innymi chipset Allwinner A64, 1 GB pamięci RAM i wyświetlacz 720p.
ARM Gaming Gadget Launch

Funnyplaying w końcu rozpoczęło sprzedaż Retro Pixel Pocket, prawie rok po tym, jak firma po raz pierwszy zaprezentowała ten handheld do gier. Czerpiąc inspirację z Game Boy Pocket, Retro Pixel Pocket prawdopodobnie będzie konkurować z Anbernic RG35XX który został wprowadzony na rynek w styczniu. Jednak podczas gdy Anbernic sprzedaje swój 3,5-calowy handheld do gier za 55,99 USD, Retro Pixel Pocket początkowo kosztował 79,99 USD, ale wzrósł do 99,99 USD.

Według Funnyplaying, Retro Pixel Pocket został wyposażony w Allwinner A64, chipset o niskiej mocy, który posiada cztery rdzenie procesora ARM Cortex-A53 taktowane zegarem 1,1 GHz oraz procesor graficzny Mali-400 MP2, który obsługuje standardy OpenGL ES 2.0 i OpenVG 1.1. Ponadto Retro Pixel Pocket posiada 1 GB pamięci RAM DDR3, 8 GB pamięci flash eMMC i obsługuje rozszerzenie kart MicroSD do przechowywania gier. Funnyplaying posiada również łączność Wi-Fi do synchronizacji grafiki w grach.

Co więcej, handheld do gier zawiera 3-calowy laminowany wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 720 pikseli. Funnyplaying posiada również dwa przyciski naramienne, przyciski ABXY, przyciski start/select oraz mały d-pad. Handheld posiada również głośnik o mocy 2 W. Więcej informacji można znaleźć na stronie Funnyplaying po więcej szczegółów.

(Źródło obrazu: Funnyplaying)
(Źródło obrazu: Funnyplaying)
(Źródło obrazu: Funnyplaying)
(Źródło obrazu: Funnyplaying)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Funnyplaying Retro Pixel Pocket: Nowy wygląd Game Boy Pocket debiutuje z chipsetem Allwinner A64
Alex Alderson, 2023-05-25 (Update: 2023-05-25)