Notebookcheck Logo

Fujifilm podobno wprowadzi w tym miesiącu na rynek hybrydowy aparat Instax za 100 USD

Podobno aparat będzie funkcjonalnie podobny do Instax mini Evo (źródło zdjęcia: Fujifilm - edytowane)
Podobno aparat będzie funkcjonalnie podobny do Instax mini Evo (źródło zdjęcia: Fujifilm - edytowane)
Serwis Fuji Rumors otrzymał informację z zaufanych źródeł, że Fujifilm zamierza wypuścić w tym miesiącu aparat fotograficzny z serii Instax. Aparat ma być "bardzo mały i w pełni cyfrowy" i podobno będzie kosztował 100 USD, co czyni go kompaktowym, podstawowym rodzeństwem obecnych hybrydowych modeli mini Evo i mini LiPlay.
Camera Leaks / Rumors

Premiera średnioformatowego aparatu GFX100 II i trzech obiektywów z mocowaniem G w zeszłym tygodniu wydawała się być wystarczającą wiadomością od Fujifilm na jakiś czas. Jednak serwis Fuji Rumors otrzymał właśnie informacje ze źródła, które twierdzi, że w tym miesiącu odbędzie się jeszcze jedna premiera produktu Fujifilm. Nowy aparat ma zostać wprowadzony na rynek nie w ramach serii X lub GFX, ale jako część linii aparatów natychmiastowych Instax.

Aparat ma być "bardzo mały" i "w pełni cyfrowy". Opierając się na pierwszym deskryptorze, można bezpiecznie powiedzieć, że będzie on akceptował "mini" film natychmiastowy Fujifilm w rozmiarze karty kredytowej (nie w rozmiarach Square lub Wide). "Całkowicie cyfrowy" to nieco zagadkowy dobór słów, biorąc pod uwagę, że obecna linia Instax jest klasyfikowana jako "analogowa" lub "hybrydowa" - prawdopodobnie jedyne dwa sposoby dokładnego opisania aparatów natychmiastowych. Analogowy odnosi się do klasycznego mechanizmu, w którym fotografuje się przez wizjer optyczny, a zdjęcie jest natychmiast drukowane. Przykłady obejmują Instax mini 12, mini 90 i całą obecną linię Polaroid.

Mini LiPlay jest obecnie najmniejszym hybrydowym modelem Instax (Źródło zdjęcia: Fujifilm - edytowane)
Mini LiPlay jest obecnie najmniejszym hybrydowym modelem Instax (Źródło zdjęcia: Fujifilm - edytowane)

Typ hybrydowy umożliwia kadrowanie na ekranie LCD jak w typowym aparacie cyfrowym, stosowanie efektów lub filtrów, a następnie wybór, czy wykonać odbitkę, unikając w ten sposób marnowania filmu na złe ujęcia. Aktualnymi przykładami są Instax mini Evo i mini LiPlay, i wydaje się najbardziej prawdopodobne, że podobno nowość będzie tego typu. Mini LiPlay jest najmniejszym aparatem z linii Instax, o wymiarach 3,25 x 4,84 x 1,44 cala (82,5 x 122,9 x 36,7 mm), więc możemy spodziewać się, że nowy aparat będzie w tym zakresie rozmiarów, jeśli nie mniejszy.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nowy aparat będzie podobno kosztował 100 USD, co czyni go podstawowym modelem w porównaniu do mini Evo i mini LiPlay, które w momencie premiery kosztowały 199 USD. Aparaty natychmiastowe sprzedawały się wyjątkowo dobrze w ciągu ostatnich kilku lat: seria Instax jest jednym z największych producentów pieniędzy Fujifilmfujifilm i z roku na rok rośnie, więc jej rozszerzenie ma sens. Co ciekawe, podczas gdy Fujifilm rozszerza swoją ofertę na przystępną cenowo stronę tego segmentu z aparatem za 100 USD, Polaroid zdecydował się pójść w kierunku premium z jegoniedawno wprowadzonym na rynek manualnym aparatem natychmiastowym I-2 za 599 USD.

Aparat Fujifilm Instax mini 90 Neo Classic w stylu retro można kupić na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Fujifilm podobno wprowadzi w tym miesiącu na rynek hybrydowy aparat Instax za 100 USD
Vishal Bhardwaj, 2023-09-18 (Update: 2023-09-18)