Notebookcheck

FB: internet satelitarny

Firma Facebook zarzuciła projekt dronów wspomaganych energią Słońca a w ich miejsce postawiła na internet z satelity.
Sylwester Cyba,

Od dawna mówiło się o tym, że firma Facebook chce dotrzeć z internetem w rejony świata, gdzie go jeszcze nie ma. Rzecz w tym, że chodzi o połowę zamieszkałego lądu, więc wcześniej czy później komuś się uda. To samo, też przy użyciu satelitów, chcą zrobić firmy Google (tu dodatkowo są używane balony, o czym już pisałem) a także SpaceX (ma przewagę, bo zajmuje się wynoszeniem satelitów w kosmos).

Póki co niewiele wiadomo o stadium zaawansowania projektu. Pewne jest tylko tyle, że nadal jest to jeden z priorytetów firmy Facebook (nowi użytkownicy serwisu społecznościowego).

Od strony praktycznej może być to jedna z przełomowych technologii. O ile tylko uda się to wszystko upowszechnić i zminiaturyzować, to powstanie nowy duży rynek i obejmie nawet rozwinięte rejony świata. Trzeba tu pamiętać o akwenach wodnych czy obszarach trudno dostępnych (jak pustynie i góry).

Źródło: The Verge

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > FB: internet satelitarny
Sylwester Cyba, 2018-07-22 (Update: 2018-07-22)