Notebookcheck Logo

Czytniki biometryczne Synaptics w laptopach z Ryzen Mobile

Dobra wiadomość dla osób, które śledzą rozwój platformy zbudowanej wokół procesora Ryzen Mobile. W trakcie przygotowania jest adaptacja rozwiązań firmy Synaptics.

Przedstawiciele firm Synaptics i AMD ogłosili, że podjęto współpracę przy opracowaniu czytnika biometrycznego kompatybilnego z platformą Ryzen Mobile oraz z najnowszymi systemami operacyjnymi firmy Microsoft (Windows 10 i te w opracowaniu).

Chodzi o stosowanie czytnika Synaptics FS7600 Match-in-Sensor SoC w laptopach z procesorem AMD Ryzen Mobile, który ma być zgodny z oprogramowaniem Windows Hello (ma zostać udzielona pomoc ze strony firmy Microsoft).

Przy okazji firma Synaptics pochwaliła się pakietem oprogramowania o nazwie SentryPoint. W jego skład wchodzą: Quantum Matcher (porównywanie linii papilarnych), SecureLink (połączenie protokołu TLS, autoryzacjii ECC i szyfrowania AES) i PurePrint (rozpoznawanie prawdziwych i fałszywych linii papilarnych).

Źródło: Guru3D

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Czytniki biometryczne Synaptics w laptopach z Ryzen Mobile
Sylwester Cyba, 2018-07-16 (Update: 2018-07-16)