Notebookcheck Logo

Synaptics: klawiatura ThinTouch i gładzik ForcePad do laptopów

Firma Synaptics opracowała nowe urządzenia sterujące, którą mogą być stosowane w laptopach, szczególnie w tych najcieńszych, czyli ultrabookach.

Klawiatura o nazwie ThinTouch wyróżnia się bardzo krótkim skokiem klawiszy i jest znacznie cieńsza (o 30-50%, jak podaje Synaptics) od klawiatur starszego typu. W zależności od tego, jak mocno został naciśnięty klawisz, uzyskuje się na niej wielką lub małą literę bez konieczności użycia klawisza shift. Gładzik ForcePad z kolei rozpoznaje siłę nacisku poruszających się po nim palców. On również jest cieńszy od rozwiązań starszego typu. Zasady działania i cechy tych urządzeń sterujących zaprezentowano na załączonych niżej filmikach.

Testowe egzemplarze klawiatury ThinTouch i płytki dotykowej ForcePad trafiły już do producentów laptopów. Firma Synaptics spodziewa się, że trafią one seryjnie produkowanych komputerów w połowie 2013 roku.

Źródła: Notebookcheck.com, Synaptics

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2012 08 > Synaptics: klawiatura ThinTouch i gładzik ForcePad do laptopów
Tomasz Cyba, 2012-08-23 (Update: 2012-08-23)