Notebookcheck Logo

Beepberry uruchamia się jako mini komputer z systemem Linux z płytkami Raspberry Pi i klawiaturą BlackBerry

Cena BeepBerry zaczyna się od 79,99 USD. (Źródło obrazu: SQFMI)
Cena BeepBerry zaczyna się od 79,99 USD. (Źródło obrazu: SQFMI)
SQFMI sprzedaje teraz BeepBerry, swój najnowszy gadżet open-source. Oparty na Raspberry Pi Zero W i mikrokontrolerze Raspberry Pi RP2040, BeepBerry ma również klawiaturę pochodzącą z BlackBerry Q20 i 2,7-calowy wyświetlacz.
ARM Linux / Unix Gadget

Firma SQFMI wprowadziła na rynek kolejne urządzenie open-source, po tym jak ponad dwa lata temu wypuściła Watchy. Jak pokazuje poniższy obrazek, SQFMI wzięło Raspberry Pi Zero i połączyło z płytą nośną z wyświetlaczem i klawiaturą po drugiej stronie. Nazwany BeepBerry, mały komputer z systemem Linux mierzy 104 x 74 x 15 mm i zasila Raspberry Pi Zero baterią LiPo o pojemności 2000 mAh.

Dodatkowo, SQFMI zintegrowało 2,7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 400 x 200 pikseli, a także trzyrzędową klawiaturę z podświetleniem i małym touchpadem. Choć wygląda na to, że SQFMI zaczerpnęło klawiaturę bezpośrednio ze starego BlackBerry, w rzeczywistości jest to Solder Party BB Q20 Keyboard, pochodząca z BlackBerry Classic. Dla porównania, BeepBerry wykorzystuje Raspberry Pi OS Lite i ma Raspberry Pi RP2040 do interpretacji danych wejściowych z klawiatury.

Co więcej, BeepBerry posiada gniazdo kart MicroSD, 3x niezapełnione 10-pinowe nagłówki GPIO, a także programowalną diodę LED RGB i przycisk boczny. BeepBerry można zamówić za 79,99 USD bez Raspberry Pi Zero W, ale ze śrubami montażowymi i baterią LiPo. Alternatywnie, SQFMI sprzedaje BeepBerry z dołączonym komputerem jednopłytkowym (SBC) za 99,99 USD. W chwili obecnej SQFMI ma nadzieję rozpocząć wysyłkę zamówień BeepBerry w sierpniu dla osób bez Raspberry Pi Zero W i miesiąc później z dołączonym SBC.

(Źródło obrazu: SQFMI)
(Źródło obrazu: SQFMI)
(Źródło obrazu: SQFMI)
(Źródło obrazu: SQFMI)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Beepberry uruchamia się jako mini komputer z systemem Linux z płytkami Raspberry Pi i klawiaturą BlackBerry
Alex Alderson, 2023-05-25 (Update: 2023-05-25)