Notebookcheck Logo

Beelink rzuca światło na nadchodzący mini PC GTi Ultra z procesorami Intel i slotem PCIe Gen 5 do obsługi zewnętrznych GPU

Beelink prezentuje GTi Ultra - mini PC z obsługą zewnętrznych GPU za pośrednictwem dołączonego slotu PCIe Gen4/5. (Źródło: Beelink na Instagramie)
Beelink prezentuje GTi Ultra - mini PC z obsługą zewnętrznych GPU za pośrednictwem dołączonego slotu PCIe Gen4/5. (Źródło: Beelink na Instagramie)
Zgodnie z oficjalnym postem Beelink na Twitterze, firma ma zamiar wprowadzić na rynek nowy mini PC z procesorem Intela z obsługą zewnętrznych procesorów graficznych za pośrednictwem 8-kanałowego gniazda PCIe Gen4/5. Inne specyfikacje produktu pozostają na ten moment niejasne, nie ma też informacji na temat cen lub dostępności.
Mini PC Desktop

Beelink zasugerował zbliżającą się premierę nowego mini PC, GTI Ultra, poprzez niedawny post na Twitterze. Choć ten nadchodzący model nie będzie obsługiwał wewnętrznych dyskretnych procesorów graficznych, będzie on jednak wyposażony w gniazdo PCIe Gen 4/5 do obsługi zewnętrznych procesorów graficznych.

Ze względu na priorytetową kompaktowość, a także ograniczenia energetyczne i termiczne, mini PC zazwyczaj nie obsługują wewnętrznych dyskretnych procesorów graficznych i albo polegają wyłącznie na zintegrowanych procesorach graficznych, albo oferują obsługę zewnętrznych procesorów graficznych za pośrednictwem Thunderbolt lub rzadziej za pośrednictwem OCuLink jak niedawno wprowadzony na rynek model Minisforum UM780 XTX(obecnie 719 USD na Amazon), z których ten ostatni oferuje znacznie wyższą przepustowość (5 GB/s vs 8 GB/s). beelink podnosi jednak poprzeczkę w przypadku GTi Ultra, dodając 8-kanałowy slot PCIe Gen 4/5, oferujący przepustowość do 4 GB/s na kanał (łącznie 32 GB/s).

Inne specyfikacje GTi Ultra, takie jak pamięć lub pamięć masowa, pozostają w tym momencie niejasne, ale post Beelink na Twitterze zauważa, że będzie on obsługiwał procesory Intela od 12. do 14. generacji, prawdopodobnie mobilne warianty typowe dla mini PC Beelink. Co ciekawe, nic nie wskazuje na to, że w pracach pojawi się wariant AMD, co jest nieco rozczarowujące, biorąc pod uwagę doskonałą wydajność iGPU, z której znane są APU AMD, co zapewnia lepszą wydajność tym, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na zewnętrzną stację dokującą i zasilacz, z których oba są krytyczne dla wykorzystania dostarczonego gniazda PCIe.

Nadchodzący GTi Ultra firmy Beelink będzie wyposażony w procesory Intela 12, 13 i 14 generacji. (Źródło: Beelink na Twitterze)
Nadchodzący GTi Ultra firmy Beelink będzie wyposażony w procesory Intela 12, 13 i 14 generacji. (Źródło: Beelink na Twitterze)

Proszę zauważyć, że to tylko zapowiedź tego, czego można się spodziewać po nadchodzącym GTi Ultra, bez konkretnych informacji na temat jego ceny lub dostępności. Z pewnością jednak przedstawimy Państwu wszelkie aktualizacje, gdy tylko pojawi się więcej szczegółów.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Beelink rzuca światło na nadchodzący mini PC GTi Ultra z procesorami Intel i slotem PCIe Gen 5 do obsługi zewnętrznych GPU
Sambit Saha, 2024-06- 4 (Update: 2024-06- 4)