Notebookcheck Logo

Beelink EQ13: Mini PC z procesorem Intel i zintegrowanym zasilaczem

Beelink EQ13: Nowy mini PC z procesorem Intel.
Beelink EQ13: Nowy mini PC z procesorem Intel.
Zapowiedziano właśnie nowy mini PC, a mianowicie Beelink EQ13, który wyposażony jest w pasywne chłodzenie i procesor Intela. Zasilacz jest zintegrowany bezpośrednio z obudową, a system jest również chroniony przed uszkodzeniem przez kurz.
Mini PC

Znany producent Beelink właśnie zapowiedział nowy mini PC w formie ogólnej zapowiedzi, ale podobno urządzenia testowe są już w obiegu. W związku z tym dostępne są również informacje na temat danych technicznych. EQ13 jest wyposażony w procesor Intel N200, który przy braku wentylatora jest chłodzony pasywnie. Zasadniczo pasywne chłodzenie ma kilka zalet, takich jak cicha praca, pod warunkiem, że nie występuje wycie cewki i hałas z dysków twardych. Ponadto istnieje mniejsze ryzyko wnikania kurzu, ponieważ wentylatory zwykle zasysają kurz do wnętrza obudowy.

Wentylator Intel N200 nie jest wyjątkowo wydajnym procesorem, ale powinien zapewnić odpowiednią wydajność dla wielu typowych scenariuszy użytkowania, takich jak edycja tekstu lub przeglądanie stron internetowych. Beelink EQ13 sprawdzi się również jako system odtwarzania multimediów, a więc jako odtwarzacz dla telewizora. Na pokładzie znajduje się moduł bezprzewodowy, który obsługuje WiFi 6 i Bluetooth 5. Istnieje możliwość podłączenia wielu ekranów, dzięki dwóm portom HDMI 2.0. Jest też jeden port USB-C, trzy porty USB-A i typowe gniazdo jack. Zasilacz jest zintegrowany z obudową.

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, Beelink EQ13 trafi do sprzedaży pod koniec czerwca. Informacje na temat ceny nie są jeszcze dostępne, ale inne mini PC o podobnej konfiguracji są już dostępne za pośrednictwem Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Beelink EQ13: Mini PC z procesorem Intel i zintegrowanym zasilaczem
Silvio Werner, 2024-06- 4 (Update: 2024-06- 4)