Notebookcheck Logo

Apple obiecuje aktualizację iPhone'a 12, aby rozwiązać obawy Francji dotyczące promieniowania i uniknąć zakazu sprzedaży

Apple francuskie władze wydadzą aktualizację oprogramowania, aby rozwiać obawy dotyczące promieniowania iPhone'a 12
Apple francuskie władze wydadzą aktualizację oprogramowania, aby rozwiać obawy dotyczące promieniowania iPhone'a 12
Apple wyjaśnił, że wyda aktualizację OTA, aby rozwiązać obawy francuskiego rządu dotyczące wysokiego promieniowania związane z iPhone'em 12. Wynika to z faktu, że Francja postawiła gigantowi z Cupertino ultimatum w postaci zakazu sprzedaży iPhone'a 12 w kraju, jeśli nie zostanie to naprawione. W przeciwieństwie do większości innych krajów, które narzucają wartości SAR dla głowy i całego ciała, Francja przeprowadza testy SAR również dla kończyn, w których iPhone 12 miał o 43,5% wyższą emisję RF niż dopuszczalna.
Apple iPhone iOS Software

Na początku tego tygodnia francuska Krajowa Agencja Częstotliwości (Agence Nationale des Fréquences, ANFR) zakazała sprzedażyiPhone'a 12powołując się na dowody, że telefon ma wyższy współczynnik absorpcji swoistej (SAR) niż limit prawny, co oznacza, że emituje wyższe poziomy promieniowania elektromagnetycznego niż dopuszczalne.

Jednak Apple zapewnił, że szybko wyda aktualizację oprogramowania, która potencjalnie rozwiąże obawy francuskiego organu regulacyjnego. Firma powiedziała,

Wydamy aktualizację oprogramowania dla użytkowników we Francji, aby dostosować się do protokołu używanego przez francuskie organy regulacyjne. Oczekujemy, że iPhone 12 będzie nadal dostępny we Francji. Jest to związane z konkretnym protokołem testowym stosowanym przez francuskie organy regulacyjne, a nie z kwestią bezpieczeństwa"

Francuski rząd powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje rozwiązanie Apple i przyspieszy testy w celu wznowienia sprzedaży iPhone'a 12 w tym kraju. Kraj ten nie zgłosił obecnie obaw związanych z innymi modelami iPhone'a 12. Warto zauważyć, że Apple oficjalnie zaprzestał sprzedaży serii iPhone 12 we wrześniu 2022 roku, ale urządzenie nadal można kupić u innych sprzedawców detalicznych.

Francja stosuje własny protokół testowania emisji fal radiowych (RF). Testy w tym kraju zaczęły uwzględniać wartości SAR dla kończyn w 2020 r. obok konwencjonalnych pomiarów głowy i ciała, z których korzysta większość krajów. Testy kończyn przeprowadzono w odległości 0 mm, w przeciwieństwie do 5 mm stosowanych dla ciała, gdzie iPhone 12 zawiódł.

Dla niewtajemniczonych, wartości SAR wskazują ilość energii RF pochłoniętej przez ciało z urządzenia źródłowego. Limity te są określone przez Międzynarodową Komisję Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP). ICNIRP nakłada ograniczenia na wartości SAR dla pracowników i ogółu społeczeństwa wraz z wartościami dla całego ciała i określonych regionów.

Na przykład, w przypadku osób publicznych, maksymalna wartość 2 W/kg jest dozwolona dla głowy i tułowia, podczas gdy do 4 W/kg jest dozwolone dla kończyn, przy czym obie wartości są uśrednione dla 10 g masy tkanki. Kraje definiują własne wartości SAR, które często są bardziej rygorystyczne niż zalecenia ICNIRP, a producenci OEM telefonów muszą ich przestrzegać, aby sprzedawać swoje urządzenia na tych rynkach.

Biorąc to pod uwagę, same wartości SAR są niewystarczające do określenia wpływu emisji RF z telefonu na daną osobę. Są one bardziej barometrem potwierdzającym, że telefon nie emituje więcej RF niż jest to dopuszczalne, a wartości te nie są tak naprawdę porównywalne między urządzeniami.

Według US FCCna pudełku podawana jest tylko najwyższa wartość SAR w najgorszym przypadku lub w warunkach najwyższego zużycia energii. Podczas gdy w praktyce SAR w danym momencie zależy od wielu czynników, w tym od wydajności radia telefonu, lokalizacji sygnału mobilnego, pozycji i sposobu, w jaki użytkownik trzyma telefon oraz korzystania z akcesoriów głośnomówiących.

Kup etui Casetify Impact MagSafe dla iPhone'a 15 Pro Max na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Apple obiecuje aktualizację iPhone'a 12, aby rozwiązać obawy Francji dotyczące promieniowania i uniknąć zakazu sprzedaży
Vaidyanathan Subramaniam, 2023-09-17 (Update: 2023-09-17)