Notebookcheck Logo

Akumulatory kolejnej generacji w produkcji

Chińska firma uruchomiła produkcję seryjną akumulatorów, które mają być alternatywą dla ogniw litowo-jonowych.

Zacznę od tego, że chodzi o akumulatory ze stałym elektrolitem (solid-state battery), pozwalającym na osiągnięcie dużej stabilności systemów chemicznych. Kilka razy już o nich pisałem i wielu upatruje w nich przyszłość m.in. motoryzacji. Teoretycznie są bezpieczniejsze od akumulatorów litowo-jonowych i mają lepsze niektóre parametry (można zmagazynować więcej energii w mniejszym akumulatorze).

W tym konkretnym wypadku mowa o produkcji seryjnej realizowanej przez firmę Qing Tao Energy Development (start-up z Chin). Początki są skromne i przekładają się na wolumen produkcji odpowiadający 100 MWh rocznie. Do 2020 roku moce wytwórcze mają zostać podwyższone do 700 MWh (pojemność akumulatorów, które zejdą z linii produkcyjnej).

Na chwilę obecną odbiorcami tytułowych akumulatorów są producenci elektroniki użytkowej z wyższej półki (produkty klasy premium) oraz dostawcy wyspecjalizowanych maszyn (pewnie wózki widłowe i inne narzędzia wykorzystywane w przemyśle).  Prowadzone są także rozmowy z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.

Źródło: [H]ardOCP

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Akumulatory kolejnej generacji w produkcji
Sylwester Cyba, 2018-11-26 (Update: 2018-11-26)