Notebookcheck Logo

Acer Chromebox Mini debiutuje jako bezwentylatorowy mini PC z systemem ChromeOS

Acer debiutuje z Chromebox Mini jako rozwiązaniem mini PC dla digital signage (źródło obrazu: ChromebookLive)
Acer debiutuje z Chromebox Mini jako rozwiązaniem mini PC dla digital signage (źródło obrazu: ChromebookLive)
Acer Chromebox Mini to najnowszy mini PC tej marki. Jest on wyposażony w 6-watowe procesory Intel Jasper Lake, obsługuje do 16 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej i może jednocześnie wyświetlać trzy wyświetlacze 4K. Firma nie podała jeszcze szczegółów dotyczących ceny i dostępności.
Intel Mini PC Launch

Podczas targów Integrated Systems Europe (ISE) 2024 firma Acer zaprezentowała zupełnie nowy mini komputer. Nazwany Acer Chromebox Mini, system ma być rozwiązaniem dla digital signage, szybko rozwijającego się sektora, który według prognoz do 2030 r. osiągnie wartość 45,94 mld USD.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom tego sektora, Acer Chromebox Mini działa na systemie ChromeOS, który ma na celu uproszczenie zarządzania IT, zaawansowaną kontrolę bezpieczeństwa i skalowalne monitorowanie. Dzięki bezwentylatorowej i cichej konstrukcjii cichej konstrukcji, firma chce zapewnić, że mini PC będzie działał niezawodnie i bezobsługowo.

Ponadto, minikomputer ChromeOS jest zoptymalizowany pod kątem obsługi wielu ekranów. Jest wyposażony w dwa porty HDMI 1.4b i jeden USB Type-C z trybem DisplayPort Alt. Ten wybór portów pozwala systemowi obsługiwać do trzech wyświetlaczy 4K (32-calowy monitor Sceptre monitor 4K curr. 199,97 USD na Amazon).

Inne porty Chromebox Mini obejmują jedno gniazdo mikrofonowe i audio, pięć portów USB 3.2 Gen 1 Type-A oraz Gigabit Ethernet. Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową, mini PC ma WiFi 6 i Bluetooth 5.2.

Jeśli chodzi o procesor, ten mały Komputer z systemem ChromeOS będzie dostarczany z dwurdzeniowym lub czterordzeniowym 6-watowym procesorem Procesor Intel Jasper Lake. Jest on połączony z maksymalnie 16 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej.

Inne atrakcje obejmują ocenę MIL-STD 810H, dzięki czemu system o niskim poborze mocy jest w stanie poradzić sobie w różnych warunkach środowiskowych. Acer nie ujawnił jeszcze cen i informacji o dostępności mini PC.

Widok z boku i z przodu Chromebox Mini (źródło obrazu: Liliputing)
Widok z boku i z przodu Chromebox Mini (źródło obrazu: Liliputing)

Źródło(a)

HWupgrade (tłumaczenie maszynowe z języka włoskiego), ChromebookLive (tłumaczenie maszynowe) via: Liliputing

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Acer Chromebox Mini debiutuje jako bezwentylatorowy mini PC z systemem ChromeOS
Abid Ahsan Shanto, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)