Notebookcheck Logo

AYN Technologies ujawnia kolejny handheld do gier z wyświetlaczem Mini LED i lekką konstrukcją

Następny handheld do gier AYN Technologies będzie odejściem od obecnego Odin2. (Źródło zdjęcia: AYN Technologies)
Następny handheld do gier AYN Technologies będzie odejściem od obecnego Odin2. (Źródło zdjęcia: AYN Technologies)
Firma AYN Technologies przedstawiła pierwsze szczegóły dotyczące swojego kolejnego handhelda do gier. Po zeszłorocznej premierze modelu Odin2, firma AYN Technologies zdecydowała się wstrząsnąć swoją ofertą handheldów do gier w wielu obszarach, między innymi dzięki zastosowaniu technologii wyświetlaczy Mini LED.
Gaming Handheld

Mniej więcej dziewięć miesięcy minęło odkąd AYN Technologies wypuściło na rynek Odin2 (obecnie 449 USD na Amazon). Od tego czasu Odin2 miał niewielu prawdziwych konkurentów na rynku urządzeń przenośnych do gier Android. Dla porównania, podczas gdy AYANEO wypuściło teraz alternatywę Odin2 jako Pocket S. Jednak wczesne zamówienia na Pocket S rozpoczną się dopiero w przyszłym miesiącu.

W międzyczasie AYN Technologies zaczęło drażnić się z wprowadzeniem nowego handhelda do gier, który powinien różnić się od Odin2 w wielu obszarach. Z jednej strony firma ujawniła, że urządzenie będzie ważyć około 320 g, co uczyniłoby go jednym z najlżejszych handheldów do gier w swojej klasie. Dla porównania, Odin2 jest o około 31% cięższy i waży 420 g. Z kolei Pocket S ma ważyć 350 g, czyli nieco ponad 9% więcej niż nadchodzący handheld do gier AYN Technologies.

Z drugiej strony, firma potwierdziła włączenie wyświetlacza Mini LED. Jest to prawdopodobnie nietypowy wybór dla małych handheldów do gier, wyświetlacz ma zapewniać jasność szczytową 1100 nitów, a także współczynnik kontrastu 1 000 000:1 i 155% pokrycie przestrzeni kolorów sRGB. Co więcej, AYN Technologies podkreśliło, że urządzenie nie będzie obsługiwało systemu Windows. Podejrzewamy więc, że urządzenie przedstawione na zdjęciu poniżej będzie działać pod adresem Android, podobnie jak Odin2. Niestety, AYN Technologies nie ujawniło jeszcze żadnych innych szczegółów.

(Źródło obrazu: AYN Technologies)
(Źródło obrazu: AYN Technologies)
(Źródło obrazu: AYN Technologies)
(Źródło obrazu: AYN Technologies)
Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > AYN Technologies ujawnia kolejny handheld do gier z wyświetlaczem Mini LED i lekką konstrukcją
Alex Alderson, 2024-05-14 (Update: 2024-05-14)