Notebookcheck Logo

52Pi NVdigi: Nowa karta rozszerzeń dla Raspberry Pi z jakością HiFi i portem M.2

52Pi NVDigi: Nowa karta rozszerzeń dla Raspberry Pi
52Pi NVDigi: Nowa karta rozszerzeń dla Raspberry Pi
52Pi oferuje nową kartę rozszerzeń dla Raspberry Pi, która nie tylko ma na celu rozszerzenie komputera jednopłytkowego pod względem wysokiej jakości odtwarzania treści audio, ale także zawiera gniazdo M.2. Czujniki i siłowniki mogą być nadal używane jak zwykle.
DIY Audio Single-Board Computer (SBC)

NVDigi to karta rozszerzeń dla Raspberry Pi 5, za pomocą której 52Pi ma na celu nie tylko zapewnienie rozwiązania do odtwarzania hi-fi, ale także dalszą rozbudowę komputera jednopłytkowego, umożliwiając realizację rozbudowanych projektów.

Płytka rozszerzeń jest dostarczana z HiFiBerry Digi+, co powinno umożliwić wysokiej jakości wyjście audio. Płytka wykorzystuje bezpośrednio port I2S komputera Raspberry Pi 5; według producenta, bezpośrednie połączenie z procesorem, z pominięciem objazdu przez port USB, zapewnia szczególnie wysoką jakość odtwarzania. Obsługiwana jest częstotliwość próbkowania do 192 kHz przy 24 bitach. Zawartość audio może być następnie wyprowadzana przez RCA lub optycznie przez TOSLink, co ułatwia podłączenie np. amplitunerów.

Płyta obsługuje również dyski SSD M.2. Niezwykle popularny format M.2 2280 nie jest obsługiwany, ale modele M.2 2242 i M.2 2230 mogą być używane za pośrednictwem protokołu NVMe. Sprawia to, że rozbudowa pamięci jest szczególnie łatwa, umożliwiając bezproblemowe przechowywanie większych plików audio. Wreszcie, karta rozszerzeń NVDigi umożliwia również korzystanie z dodatkowych czujników i elementów wykonawczych. Odpowiednie piny GPIO są zapętlone i nadal dostępne na górnej stronie w postaci typowego nagłówka pinów.

NVDigi jest już dostępny w przedsprzedaży bezpośrednio od producenta w cenie nieco poniżej 40 USD. Zainteresowane strony proszone są o zapoznanie się z kosztami wysyłki i ewentualnymi podatkami importowymi.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > 52Pi NVdigi: Nowa karta rozszerzeń dla Raspberry Pi z jakością HiFi i portem M.2
Silvio Werner, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)