128 GB RAM z systemem SteamOS: tablet do gier Asus ROG Flow Z13-KJP okazuje się być bardzo szybki w grach AAA

Tablet gamingowy Acer ROG Flow Z13-KJP to specjalna edycja modelu ROG Flow Z13 z designem inspirowanym grą Death Stranding Hideo Kojimy. Dzięki tej współpracy powstał bestialski tablet do gier z 128 GB pamięci RAM LPDDR5, 1 TB pamięci masowej i procesorem APU Ryzen AI Max+ 395 Strix Halo. Chociaż tablet będzie dostarczany z systemem Windows 11 po wyjęciu z pudełka, ETA Prime przetestowała maszynę z systemem SteamOS, a wyniki są dość przekonujące.
Skonfigurowany z TDP 70 W i przydzielonymi 64 GB pamięci RAM, Ryzen AI Max+ 395 zasilający ROG Flow Z13-KJP uruchomił testowane tytuły bez zerwania potu. W Arc RaiderrOG Flow Z13-KJP podobno poradził sobie z ponad 80 FPS przy 1440p / wysokich ustawieniach bez FSR. Elden Ring również działał całkiem dobrze, ponieważ ROG Flow Z13-KJP grał w tę grę przy 60 FPS przy 1440p / ustawieniach maksymalnych bez FSR.
Podobnie, God of War Ragnarok również działał płynnie, z ponad 80 FPS przy ustawieniach 1440p/Ultra i jakości FSR.
Jak widzieliśmy na innymi przykładami w przeszłościniektóre gry mogą działać lepiej na SteamOS niż na Windows 11. ETA Prime donosi, że Cyberpunk 2077, na przykład, cieszy się średnio 12 FPS więcej na ROG Flow Z13-KJP z SteamOS niż z Windows. Wydaje się jednak, że jest odwrotnie w przypadku Death Stranding, gdzie gra działa gorzej na SteamOS. Tak więc, niespójna wydajność Strix Halo na SteamOS i Windows wskazuje, że sterowniki wymagają dodatkowej pracy.
Żywotność baterii Asus ROG Flow Z13-KJP
Jak wspomnieliśmy w naszej recenzji waniliowego ROG Flow Z13asus poprawił żywotność baterii ROG Flow Z13, pakując większe ogniwo 70 Wh. W naszych testach ROG Flow Z13 wytrzymał ponad 6 godzin w naszym teście WLAN przy 40% jasności.
ETA Prime przeprowadziła również testy żywotności baterii podczas grania przy 50% jasności ekranu. Podczas grania w lekką grę 2D z TDP 8 W, ROG Flow Z13-KJP podobno wytrzymuje około 5 godzin. Czas pracy spada do 1 godziny i 30 minut oraz mniej niż 1 godziny podczas uruchamiania gry AAA przy odpowiednio 45 W i 70 W.
Krótko mówiąc Asus ROG Flow Z13-KJP to bestia wśród tabletów do gier z systemem Windows lub bez. Niestety, jest on dostępny tylko z 128 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej i jest bardzo drogi. Mogą Państwo zamówić ROG Flow Z13-KJP w przedsprzedaży na stronie w sklepie Asusa za aż 3 699,99 USD. Wysyłka rozpocznie się 3 marca.
Jeśli nie zależy Państwu na specjalnej edycji Hideo Kojimy i 128 GB pamięci RAM, mogą Państwo nabyć waniliowy Asus ROG Flow Z13 z 32 GB pamięci RAM, 1 TB pamięci masowej i procesorem Ryzen AI Max+ 395 za 2200 USD na Amazon. Tablet do gier jest również dostarczany z bezpłatną kopią gry Crimson Desert.








