Notebookcheck Logo

laserowy beamer 4K Casiris A6 hands-on: Potrójny laser o świetnych kolorach i niskim poziomie hałasu

Kolory wprost w twojej tęczówce. Jeśli szukasz projektorów 4K lub UHD na Amazon (przynajmniej w Europie), projektor laserowy CASIRIS A6 pojawi się w pobliżu szczytu listy za około 2 150 EUR (2 370 USD). Zorganizowaliśmy zatem próbkę, aby przetestować ten projektor ultra-short-throw (UST) z 2200 ANSI Lumenami, HDR 10, WiFi i Bluetooth.
Accessory Home Theater

Kinowe doświadczenie na kanapie w salonie jest nadal bardzo popularne, a projektory Full HD pozostają najbardziej przystępnym standardem. Zapotrzebowanie na projektory 4K jest jednak coraz większe; niestety, prawdziwe, natywne projektory 4K zaczynają się dopiero od około 5 000 EUR (5 500 USD). Bardziej przystępne cenowo alternatywy pracują z przesunięciem pikseli: "chwieją" optyką lub zaawansowaną szybą szklaną w celu lekkiego przesunięcia obrazu z dużą częstotliwością, tak aby obrazy wyświetlane szybko jeden po drugim zlewały się w jeden ze względu na bezwładność oka, dzięki czemu powstaje wrażenie wyższej rozdzielczości. Efekt końcowy różni się w zależności od sposobu implementacji tej technologii. Ceny tych projektorów zaczynają się od 2 299 dolarów.

Według Amazona i strony producenta, Casiris A6 to projektor 4K UHD ultra-short throw z 2200 ANSI Lumenami, Android TV, Dolby Atmos, BT.2020, HDR 10, WiFi i Bluetooth. Oczywiście, choć nie jest to "prawdziwy" projektor 4K, to obraz nadal ma być wysokiej rozdzielczości i ostry jak brzytwa.

To stawia Casiris A6 w bezpośredniej konkurencji z testowanym już przez nas Formovie Theater UST 4K czy XGIMI Aura. Innym, bardziej znanym przykładem może być Xiaomi Mi 4K Laser Projector.

Szczegóły techniczne - 2200 ANSI Lumenów

W przeciwieństwie do urządzeń z pojedynczym laserem, gdzie całe spektrum kolorów jest wyświetlane w jednej wiązce laserowej, a następnie rozdzielane na poszczególne składowe koloru, A6 pracuje w technologii potrójnego lasera, czyli z łącznie trzema laserami, po jednym dla kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, co ma pokrywać znacznie szerszą przestrzeń barw.

Według karty katalogowej, A6 jest nieco mniej jasny od swoich dwóch głównych konkurentów, ale różnica jest niewielka i zapewne w praktyce mało zauważalna. Wszystkie urządzenia mają wbudowany Chromecast.

Feature Casiris A6 4K Formovie Theater UST 4K Xgimi Aura 4K UST
Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania 3.840 x 2.160 pikseli przy 60 Hz 3.840 x 2.160 pikseli przy 60 Hz 3.840 x 2.160 pikseli przy 60 Hz
Jasność 2200 ANSI Lumenów 2800 ANSI Lumenów 2400 ANSI Lumenów
Źródło światła Potrójny laser Biały pojedynczy laser Biały pojedynczy laser
Głośniki 2x 10 W 2x głośniki pełnozakresowe + 2x głośniki wysokotonowe (30W) 4 x 15W
Kodeki audio Dolby Atmos & DTS-HD Atmos, Dolby Audio, DTS/X, DTS-HD Dolby Audio, DTS-HD, DTS-Studio Sound, DD, DD+
Wymiary 52 x 33,1 x 15,2 cm 55 x 34,92 x 10,75 cm 60,6 x 40,1 x 14,0 cm
Waga 10,2 kg 9,8 kg 11 kg
Cena $2,299 $3,500 $1,999

Akcesoria

Akcesoria
Akcesoria

W pudełku znajduje się między innymi instrukcja w kilku językach. Na przykład niemieckie tłumaczenie było w większości dobrze wykonane, ale czasami błędne i/lub zabawne.

Jest też atrakcyjny wizualnie srebrny pilot z nutami różowych odcieni. Do streamingu przez Netflix, Disney+ itp. Casiris dołącza także mały dongle AndroidTV o nazwie HAKO mini.

Konstrukcja i obudowa - mocna i stabilna


Obudowa wykonana jest z ciemnoszarego plastiku, a przedni panel dla głośników występuje w kolorze jasnoszarym lub srebrnym. Góra jest lekko zakrzywiona. Nasz model testowy i Xgimi Aura wyglądają bardzo podobnie, porównywalne są też wymiary.

Jakość wykonania jest dobra, nie ma żadnych szczelin czy odgłosów skrzypienia przy naciskaniu czy wyginaniu, a urządzenie sprawia bardzo stabilne wrażenie.

Przycisk zasilania znajduje się na prawej stronie frontu, na górze. Byłoby to o wiele lepiej umieszczone gdzieś w środku urządzenia. Podczas ustawiania trzeba przesuwać urządzenie w zależności od pożądanej wielkości i ustawienia obrazu; ponieważ chwytamy dość ciężkie urządzenie po bokach, aby je przesunąć, podczas konfiguracji kilka razy przypadkowo uderzyłem w dotykowy włącznik zasilania i projektor sam się wyłączył - dość irytujące.

Na spodzie znajdują się gwinty do przymocowania do uchwytu, co pewnie nie byłoby tak często wykorzystywane w przypadku projektorów UST, jak ten. Na każdym boku znajdują się dwa wentylatory.

Przycisk zasilania jest bardzo wrażliwy na dotyk
Przycisk zasilania jest bardzo wrażliwy na dotyk
Gwinty do mocowania wspornika
Gwinty do mocowania wspornika

Okno dla źródła światła laserowego nie znajduje się pośrodku, jak można by się spodziewać, ale raczej z przodu, choć oczywiście jest skierowane ukośnie do góry w kierunku tyłu. Nie należy tu zaglądać, gdyż może to bardzo poważnie uszkodzić oczy.

Okno lasera
Okno lasera
Ustawienie skośnie tyłem do ściany
Ustawienie skośnie tyłem do ściany

Projektory laserowe 4K o ultrakrótkim rzucie (projektory laserowe UST) są zazwyczaj dość duże, z tendencją do bycia większymi niż tradycyjne projektory DLP. Casiris A6 również wygląda dość nieporęcznie, choć w porównaniu z dwoma konkurentami wydaje się mieć bardziej umiarkowane rozmiary: zwłaszcza Xgimi Aura 4K jest znacznie większy. Waga około 10 kg (22 lb) jest również porównywalna z wagą Aury.

Opcje łączności - 4K przy 60 Hz

Większość złączy znajduje się z tyłu urządzenia. Jedynie port USB-A 1 znajduje się po lewej stronie, co ułatwia dostęp do niego jako wejścia odtwarzającego (np. dla pamięci USB), bo przecież w żadnym wypadku nie należy patrzeć w promienie lasera, co mogłoby się łatwo zdarzyć przy obsłudze tyłu projektora, gdy jest on włączony.

Z tyłu, obok wtyczki zasilającej znajdują się pozostałe złącza, które znajdują się dość blisko siebie, zwłaszcza dwa porty HDMI. Ten ostatni może wyprowadzać obraz w rozdzielczości 4K przy 60 Hz.

Tył: LAN, 2x HDMI, dig. Audio Out, USB-C, USB-A, wtyczka zasilania
Tył: LAN, 2x HDMI, dig. Audio Out, USB-C, USB-A, wtyczka zasilania
Po lewej: USB-A
Po lewej: USB-A

Konfiguracja - nie tak prosta, jak można by się spodziewać

Choć w teorii konfiguracja jest bardzo prosta, w praktyce mogą pojawić się problemy, gdyż w przeciwieństwie do lepszych projektorów nielaserowych, A6 nie ustawia się automatycznie poprzez przesunięcie obiektywu.

Ponieważ projektory UST znajdują się zaledwie kilka centymetrów pod wyświetlanym ekranem lub ścianą, a wiązka projektora wystrzeliwana jest ukośnie w górę, nawet niewielkie zwiększenie odległości od ściany (ekranu) znacznie powiększa obraz. Przy odległości zaledwie 4 cm od ekranu mieliśmy już ekran o przekątnej ponad 140 cm (55 cali).

Dla zalecanej wielkości ekranu 100 cali (ok. 2,5 m), odległość projektora od ekranu musi wynosić tylko 26 cm (10 cali).

Odległość ekranu do wielkości ekranu (Źródło obrazu: instrukcja obsługi)
Odległość ekranu do wielkości ekranu (Źródło obrazu: instrukcja obsługi)

Pierwsze podstawowe wyrównanie projektora laserowego odbywa się poprzez zwykłe fizyczne jego przesunięcie (zmiana wielkości ekranu) oraz regulację wysokości czterech rogów urządzenia (korekcja trapezu). Wysokość wszystkich czterech nóżek można regulować poprzez ich przykręcanie lub odkręcanie.

Nóżki można odkręcić
Nóżki można odkręcić
Można łatwo przechylić projektor i zmienić sposób wyświetlania
Można łatwo przechylić projektor i zmienić sposób wyświetlania

Do tego dochodzi 8-punktowa korekcja w menu projektora: Tutaj możesz wybrać 3 punkty z każdej strony i przeciągnąć je w pożądanym kierunku.

Wyświetlacz kontrolny podczas zgrubnego umieszczania projektora
Wyświetlacz kontrolny podczas zgrubnego umieszczania projektora
8-punktowa korekta, wgniecenie w ścianie nie mogło być skompensowane
8-punktowa korekta, wgniecenie w ścianie nie mogło być skompensowane

W moim przypadku ściana ujawniła nieestetyczne wgniecenie, którego w ogóle nie dało się zniwelować. Na szczęście miałem też pod ręką ekran, na którym wyświetlacz od razu wyglądał o wiele płynniej i ogólnie ładniej, tym razem z mniejszym odcieniem czerwieni.

Niestety, krawędzie mojego starego płótna są lekko pofalowane. O ile na dolnej krawędzi nie wydaje się to być żadnym problemem, o tyle w rogach górnej krawędzi, która jest dalej od projektora, pojawiają się nieestetyczne piki. Nawet przy zastosowaniu 8-punktowej korekcji nie da się ich całkowicie skompensować. Jeśli jeszcze bardziej podniesiemy środek górnej krawędzi, to pozostanie tylko wybrzuszenie na środku, a szczytów w rogach nie da się dodatkowo zminimalizować odpowiednimi punktami.

Porównanie jakości: ściana vs.
Porównanie jakości: ściana vs.
ekran płócienny. Niestety, górne wskazówki pozostały.
ekran płócienny. Niestety, górne wskazówki pozostały.

Znacznie bardziej dramatyczny jest jednak proces regulacji ostrości obrazu. To naturalne, że dolna krawędź obrazu, znajdująca się blisko projektora, jest wyświetlana prosto i ostro, podczas gdy górna krawędź obrazu w A6 jest zarówno trudna do wyrównania, jak i trudna do wyostrzenia. Przyczynia się do tego słaba regulacja ostrości w menu: Widzę tu tylko wstępnie przygotowany obraz, ale nie mój wyświetlacz.

Wyświetlacz nie służy zbyt dobrze do oceny rzeczywistej ostrości obrazu, trzeba więc zgadywać, zamykać menu, oceniać ostrość własnego zdjęcia, wracać do menu, znów regulować, znów wychodzić i tak dalej. Jest to bardzo irytujące, kiedy zamiast tego powinno po prostu używać aktualnego wyświetlacza użytkownika do ustawiania ostrości.

Menu ostrości: Dlaczego nie widzę tu sensownego obrazu?
Menu ostrości: Dlaczego nie widzę tu sensownego obrazu?
Niestety, nadal nieostry - powrót do menu ostrości i dalsze zgadywanie
Niestety, nadal nieostry - powrót do menu ostrości i dalsze zgadywanie
Górne rogi znów stanowią problem, zwłaszcza po lewej stronie
Górne rogi znów stanowią problem, zwłaszcza po lewej stronie
Są one niesłychanie rozmyte. Potrzebny jest kompromis między tym, co poniżej i powyżej
Są one niesłychanie rozmyte. Potrzebny jest kompromis między tym, co poniżej i powyżej
Na stronie internetowej menu ostrości wygląda podobno tak (Źródło obrazu: Casiris)
Na stronie internetowej menu ostrości wygląda podobno tak (Źródło obrazu: Casiris)

Nawiasem mówiąc, na stronie internetowej pokazano zdjęcie menu ostrości. W tle widać zdjęcie sowy, na którym można było dobrze ustawić ostrość.

Może aktualizacja pomoże? Rzeczywiście, w menu jest aktualizacja, której instalacja jest prosta, choć oczywiście trzeba się połączyć z siecią WiFi lub kablem LAN.

Jednak nawet po aktualizacji, w menu ostrości nie było żadnego sensownego obrazu tła.


Aktualizacja została znaleziona i pobrana
Aktualizacja została znaleziona i pobrana
Pobierz zweryfikowany
Pobierz zweryfikowany
System jest aktualizowany i ponownie uruchamiany
System jest aktualizowany i ponownie uruchamiany

Jakość obrazu - świetna!

Ok, dość zrzędzenia na temat subparametrycznego procesu konfiguracji; to dlatego, że pomimo problemów z wyostrzeniem i wyrównaniem obrazu, subiektywna jakość obrazu jest bardzo dobra. Co zaskakujące, podczas oglądania materiałów wideo w rozdzielczości 4K praktycznie nie widać rozmycia na krawędziach.

Nawet intro Casiris po uruchomieniu projektora imponuje bogatymi kolorami i animacjami, których tak naprawdę nie da się odtworzyć na zamieszczonych tu zdjęciach.

Casiris intro...
Casiris intro...
przy uruchamianiu...
przy uruchamianiu...
...beamer.
...beamer.

Projektor odtwarza materiał 4K z jasnością 2200 ANSI lumenów, co czyni go nieco ciemniejszym od pozostałych dwóch projektorów w naszym teście, choć w praktyce nie powinno to być raczej zauważalne. W każdym razie nadal wskazane jest maksymalne zaciemnienie pomieszczenia. Choć producent twierdzi, że świetna jakość wyświetlania jest możliwa nawet w świetle dziennym, to prezentowane na stronie internetowej zdjęcia w świetle dziennym każą nam wątpić, czy są one prawdziwe. Treść nadal można dobrze rozpoznać w świetle dziennym, ale kolory i kontrasty są zauważalnie gorsze, a obraz jest bledszy i bardziej wyprany.

W zaciemnionym pomieszczeniu projektor pokazuje swoją siłę i pozwala kolorom pop i kontrastom dojść do głosu. Oglądanie filmów w rozdzielczości 4K to zdecydowanie przyjemność.

Projektor może być również używany do gier, ale nie nadaje się do tego, biorąc pod uwagę częstotliwość odświeżania wynoszącą tylko 60 Hz. Więcej niż to nie jest na razie możliwe, ponieważ proces przesunięcia pikseli powoduje, że optyka "drży" przy 120 lub 240 Hz, aby móc odpowiednio szybko wyświetlić różne obrazy Full HD dla rozdzielczości 4K jeden po drugim w sposób przesunięty.

Rola urządzenia odtwarzającego jest również niezwykle ważna, o czym często się zapomina. Mój laptop nie był optymalny: profil kolorów ustawiony dla projektora dawał w oprogramowaniu Calmana wartości, które były całkowicie błędne. Kalibracja za pomocą i1Profiler, na przykład, obniżyła temperaturę barwową z szalonych 15.000 K do docelowych 6.500 K i znacznie zmniejszyła wartości DeltaE. Niemniej jednak, nadal istnieje spora swoboda w zakresie ręcznej kalibracji bezpośrednio na projektorze.

W przypadku innego urządzenia, jak odtwarzacz Blu-ray czy pamięć USB, kalibracja również powinna być zupełnie inna. Używany ekran również odgrywa rolę i może spowodować konieczność ponownej kalibracji projektora w przypadku jego zmiany.

Skala szarości po kalibracji oprogramowania
Skala szarości po kalibracji oprogramowania
Nasycenie po kalibracji oprogramowania
Nasycenie po kalibracji oprogramowania
ColorChecker po kalibracji oprogramowania
ColorChecker po kalibracji oprogramowania

Ton, Software und Funktionen - Android TV & 2x 10-W-Speaker

Mówcy

Casiris zainstalował w tym urządzeniu tylko dwa głośniki, każdy o mocy 10 W. W porównaniu do dwóch innych testowanych przez nas urządzeń są to najsłabsze głośniki. Dla porównania, pozostałe dwa projektory mają po cztery głośniki, które są zarówno mocniejsze, jak i obsługują więcej formatów audio. W efekcie dają one lepsze wrażenia dźwiękowe niż nasza A6. Głośniki są w porządku do okazjonalnego użytku, ale w żadnym wypadku nie zastąpią w miarę przyzwoitych głośników zewnętrznych czy systemów nagłośnienia.

Jednak większość miłośników kina domowego i tak będzie chciała uruchomić zewnętrzny system dźwiękowy. Jeśli nie, można też połączyć się z wewnętrznymi głośnikami przez Bluetooth.

Odczytów dokonano z odległości siedzącej około 2 m. Wykres różowego szumu wskazuje na "zbyt dużo basu". W rzeczywistości jednak bas jest niedoreprezentowany; szum pracy projektora przysłania tu niższe częstotliwości, co widać na drugim wykresie poniżej (wykres częstotliwości szumu pracy i wentylatora).

dB(A) 0102030405060708090Deep BassMiddle BassHigh BassLower RangeMidsHigher MidsLower HighsMid HighsUpper HighsSuper Highs2031.125.231.12540.228.940.23136.73336.74029.127.529.15040.726.740.76352.621.252.68060.515.260.510068.713.568.712571.612.671.616074.415.374.420079.321.779.325080.81280.831577.39.477.340072.19.872.150074.49.774.463070.710.570.780068.89.768.8100063.99.663.9125065.39.765.3160066.69.966.6200068.610.168.6250070.110.570.1315064.710.864.7400064.611.164.6500064.411.264.463006111.661800060.711.960.71000059.311.959.31250057.811.357.81600057.310.857.3SPL80.72380.7N56.40.556.4median 68.6median 10.8median 68.6Delta4.11.54.126.325.821.422.12624.925.127.622.532.523.448.72655.818.860.922.167.2267019.372.317.674.217.774.319.575.31571.711.871.311.27410.574.21072.710.17210.67210.97511.374.811.671.71269.71269.612.371.112.669.61270.111.269.824.784.70.666.6median 12median 71.73.42.2hearing rangehide median Pink NoiseCasiris A6 LHT-X2EApple MacBook Pro 16 2021 M1 Pro
Frequency diagram (checkboxes can be checked and unchecked to compare devices)
Casiris A6 LHT-X2E audio analysis

(±) | speaker loudness is average but good (80.7 dB)
Bass 100 - 315 Hz
(-) | too much bass - on average 6.7% higher than median
(+) | bass is linear (6.9% delta to prev. frequency)
Mids 400 - 2000 Hz
(+) | balanced mids - only 2.7% away from median
(+) | mids are linear (4.9% delta to prev. frequency)
Highs 2 - 16 kHz
(±) | reduced highs - on average 5.5% lower than median
(+) | highs are linear (3% delta to prev. frequency)
Overall 100 - 16.000 Hz
(+) | overall sound is linear (10.1% difference to median)
Compared to same class
» 3% of all tested devices in this class were better, 1% similar, 96% worse
» The best had a delta of 4%, average was 25%, worst was 134%
Compared to all devices tested
» 3% of all tested devices were better, 1% similar, 96% worse
» The best had a delta of 4%, average was 25%, worst was 134%

Apple MacBook Pro 16 2021 M1 Pro audio analysis

(+) | speakers can play relatively loud (84.7 dB)
Bass 100 - 315 Hz
(+) | good bass - only 3.8% away from median
(+) | bass is linear (5.2% delta to prev. frequency)
Mids 400 - 2000 Hz
(+) | balanced mids - only 1.3% away from median
(+) | mids are linear (2.1% delta to prev. frequency)
Highs 2 - 16 kHz
(+) | balanced highs - only 1.9% away from median
(+) | highs are linear (2.7% delta to prev. frequency)
Overall 100 - 16.000 Hz
(+) | overall sound is linear (4.6% difference to median)
Compared to same class
» 0% of all tested devices in this class were better, 0% similar, 100% worse
» The best had a delta of 5%, average was 18%, worst was 45%
Compared to all devices tested
» 0% of all tested devices were better, 0% similar, 100% worse
» The best had a delta of 4%, average was 25%, worst was 134%

dB(A) 0102030405060708090Deep BassMiddle BassHigh BassLower RangeMidsHigher MidsLower HighsMid HighsUpper HighsSuper Highs2035.925.235.92530.228.930.23132.63332.64028.127.528.15026.826.726.86325.221.225.2802515.22510024.113.524.112522.512.622.516027.715.327.720024.721.724.725020.31220.331523.29.423.240021.99.821.950026.59.726.563021.210.521.280020.19.720.1100015.79.615.71250139.713160011.79.911.720001310.113250014.310.514.3315013.410.813.4400012.511.112.550001211.21263001211.612800012.311.912.31000012.311.912.31250012.511.312.5160001410.814SPL29.22329.2N1.10.51.1median 14.3median 10.8median 14.3Delta4.71.54.7hearing rangehide median Fan NoiseCasiris A6 LHT-X2E

Oprogramowanie

Android TV działa w oparciu o Casiris A6. Ponadto projektor jest dostarczany z zewnętrznym kluczem Android, ponieważ Netflix i inne aplikacje nie mogą być zainstalowane na samym urządzeniu.

Podobnie jak jego dwaj konkurenci, jest kilka miłych funkcji oprogramowania, takich jak MEMC do wygładzania ruchu. Technologia ta generuje pośrednie klatki i zwiększa częstotliwość odświeżania filmów i gier do 60 klatek na sekundę. Dzięki temu ruchy wydają się szczególnie płynne, ale w grach powoduje to pewien input lag, podobnie jak w konkurencyjnych urządzeniach.

Emisje i energia - Cichy i dość niski pobór mocy

Hałas

W przeciwieństwie do mojego starego projektora halogenowego, szum tła projektora laserowego jest znacznie przyjemniejszy. Pomaga w tym również fakt, że projektor nie jest umieszczony bezpośrednio nad lub za użytkownikiem, ale w znacznie większej odległości przed nim.

Z odległości ok. 2 m od ekranu i projektora urządzenie pomiarowe pokazuje poziom hałasu wynoszący zaledwie 29,23 dB, który jest zauważalny, ale nie przeszkadza i zwykle ginie w ogólnym szumie tła filmowego.

Hałas

luz
/ / dB
obciążenie
29.23 / dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light   Earthworks M23R, Arta (odległość 15 cm)

Pobór mocy

W trybie czuwania zmierzyłem pobór mocy na poziomie około 0,35 W. Podczas pracy wzrasta on do średnio 146 W. To znacznie mniej niż porównywalne projektory z lampami halogenowymi, a biorąc pod uwagę wielkość ekranu, w porównaniu z telewizorami jest więcej niż rozsądnie.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight / 0.35 W
obciążenie midlight 146 / W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Metrahit Energy
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Za

+ Świetne kolory i jakość wykonania
+ Niski poziom hałasu
+ Zużywa tylko 146 W
+ Dostarczany z kluczem sprzętowym Android TV

Przeciw

- Brak funkcji przesunięcia obiektywu
- Nieoptymalne menu ostrości, nieostre górne rogi
- Stosunkowo słabe głośniki

Podsumowanie - Świetny projektor z frustracjami podczas konfiguracji

Casiris A6, dostarczony przez Casiris
Casiris A6, dostarczony przez Casiris

Choć w świetle dziennym nie zastąpi dobrego telewizora, projektor ten pokazuje swoją siłę w ciemnych pomieszczeniach, gdzie ten trójlaserowy beamer przekonuje świetnymi kolorami i niskim poziomem hałasu.

Konkurencja jest nieco droższa i oferuje podobne funkcje, ale z nieco większą jasnością i lepszymi głośnikami, z których kinomani zapewne rzadko będą korzystać. Słabo wypada jeszcze regulacja ostrości i 8-punktowa korekcja, która mogłaby być bardziej rozbudowana. Część z tych funkcji można by jednak łatwo poprawić poprzez aktualizację oprogramowania.

Casiris A6 to projektor laserowy UST o świetnych kolorach i jakości obrazu. Ustawienie może powodować trochę frustracji w mniej niż doskonałych warunkach otoczenia, chociaż ta frustracja szybko zanika podczas oglądania filmów.

Cena i dostępność

Casiris A6 nie udało się znaleźć na amerykańskiej stronie Amazon w momencie publikacji, ale można go znaleźć za 2 226,88 EUR na Amazon (na przykład w Niemczech). W sklepie internetowym Casiris zapłacisz obecnie tylko $2,299, przy czym obecnie oferowana jest obniżka cen. Konkurencyjny Xgimi Aura kosztuje nieco mniej, bo 1.999 dolarów z obniżką ceny w oficjalnym sklepie Xgimi, podczas gdy Formovie Theater jest znacznie droższy.


Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > laserowy beamer 4K Casiris A6 hands-on: Potrójny laser o świetnych kolorach i niskim poziomie hałasu
Christian Hintze, 2023-04-26 (Update: 2023-04-26)