Notebookcheck Logo

XCOM zajmie się siecią 5G i IoT

Jedna z najważniejszych postaci stojących za sukcesem firmy Qualcomm postawiła na własny biznes i założyła firmę o nazwie XCOM.

Firma XCOM, której twórcą jest Paul E. Jacobs z Qualcomm (od 2005 roku), postawiła sobie za cel udział w mobilnej rewolucji. Tej tytułowej, czyli związanej z rozwojem sieci 5G. Trzeba dodać, że przytoczony przeze mnie prezes firmy osobiście włożył wiele pracy w to, co jest określane mianem CDMA (za Wikipedią: metoda dostępu do medium transmisyjnego).

Temat sieci 5G podejmowałem wiele razy i nic w tym dziwnego. Na dziś to smartfon jest centrum życia dla wielu z nas (a nie telewizor, kawiarnia czy gazeta, jak kiedyś).

W firmie XCOM znalazło już zatrudnienie kilku innych pracowników rodem z firmy Qualcomm - m.in. Derek Aberle (były prezes; w XCOM zaś prezes i COO/dyrektor operacyjny w jednym) i Matt Grob (CTO, czyli guru od techniki; w nowej firmie też objął stanowisko CTO). Oczywiście to dopiero początek a na stronie internetowej nowo powstałej firmy można znaleźć długą listę ofert pracy dla inżynierów.

Na chwilę obecną firma chce zarabiać na know-how, czyli udostępniać wiedzę z zakresu 5G i IoT (Internet of Things). Chodzi tak o doświadczenie z zakresu sprzętu jak i o oprogramowanie.

Oczywiście z czasem dowiemy się więcej, o czym postaram się poinformować.

Źródło: Fudzilla

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > XCOM zajmie się siecią 5G i IoT
Sylwester Cyba, 2018-06-13 (Update: 2018-06-13)