Notebookcheck Logo

Wysyp tanich ultrabooków w 2013 roku

W przyszłym roku na rynek mają trafić liczne tanie ultrabooki, tj. takie, które nie będą kosztowały więcej niż 700 dolarów. Odbędzie się to jednak kosztem kilku istotnych zmian w ich konstrukcji i wyposażeniu.

W przyszłym roku ma nastąpić przyspieszenie na rynku ultrabooków. Decydującym kryterium będzie tu cena. Na rynek ma trafić szereg modeli z ceną nieprzekraczającą 700 USD (około 2200 zł netto plus VAT w wysokości 500 zł).

Niska cena oznacza jednak, że z czegoś trzeba zrezygnować. Obudowy nie będą w pełni metalowe czy w pełni z włókna węglowego lub szklanego. W ich miejsce w dużej części zostanie zastosowany plastik. Konstrukcje będą więc hybrydowe z mniejszym udziałem elementów uważanych za prestiżowe i drogie.

Nazywanie tych laptopów wyrobami ultrabookopodobnymi będzie też usprawiedliwione tym, że zamiast dysków SSD będą w nich stosowane dyski talerzowe (HDD) lub hybrydowe (HDD/SSD), dojdzie do rezygnacji z akumulatorów litowo-polimerowych na rzecz tradycyjnych, a w miejsce wyświetlaczy dotykowych będą stosowanie normalne.

Ta namiastka ultrabooka może jednak przyczynić się do upowszechnienia się smukłych i lekkich komputerów przenośnych.

W 2012 roku udział ultrabooków w ogólniej sprzedaży laptopów ma wynieść 8%.

Źródło: Digitimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2012 10 > Wysyp tanich ultrabooków w 2013 roku
Sylwester Cyba, 2012-10- 3 (Update: 2012-10- 3)