Po oryginalnej zapowiedzi na The Game Awards 2021star Wars Eclipse było dość spokojne, jeśli chodzi o aktualizacje dotyczące rozwoju. Po kilku niefortunnych doniesieniach na temat gry i zespołu, który za nią stoi, wydaje się, że nastąpił pewien ruch, ponieważ wyciekło kilka prototypowych obrazów postaci w grze. Podobno pochodzą one z portfolio artysty, który krótko pracował nad grą.
Wyciekłe zdjęcia zostały zauważone przez MP1st i przedstawiają kilka postaci, z których trzy to dobrze znane rasy z uniwersum Gwiezdnych Wojen: Gungan, Zenezian i Rodian. Gungan to rasa Jar Jar Binksa, kontrowersyjnej postaci wprowadzonej w grze Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo. W publikacji zwrócono uwagę, że dwie z postaci noszą imiona "Travis" i "Jotraaaz Kammzzzek", co wskazuje, że mogą one odegrać bardziej znaczące role w grze.
Przygodowa gra akcji Star Wars jest tworzona przez Quantic Dream, studio znane z takich gier jak Detroit: Become Human, Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze. W sierpniu 2022 roku studio zostało przejęte przez NetEase a w zeszłym roku główny scenarzysta gry opuścił studio. Następnie w lutym tego roku poinformowano, że NetEase planuje poważną restrukturyzację, która wpłynie m.in. na Quantic Dream która wpłynęłaby na Quantic Dream, wśród innych studiów, i zaszkodziłaby rozwojowi gry.
Star Wars Eclipse nie ma jeszcze daty premiery, ale minie jeszcze kilka lat, zanim faktycznie się ukaże. Możliwe, że studio udostępni aktualizację w tym lub przyszłym roku, ponieważ technicznie gra jest już w fazie rozwoju od ponad trzech lat.