Wyciek kodu sugeruje, że iPhone firmy Apple będzie wyposażony w wiele baterii

Ogromna liczba plotek i przecieków dotyczących Apple iPhone Ultra nie pozostawia wątpliwości, że pierwszy składany smartfon firmy Apple zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu. Teraz serwis Macworld odkrył w kodzie najnowszej wersji beta systemu iOS 27 kolejne wskazówki sugerujące istnienie iPhone’a z składanym wyświetlaczem.
Firma Apple dodała następujące wiersze tekstu do sekcji stanu baterii w Ustawieniach systemowych: „Baterie w tym iPhonie działają zgodnie z oczekiwaniami” oraz „Stan baterii w tym iPhonie uległ znacznemu pogorszeniu”. W obu przypadkach termin „baterie” występuje w liczbie mnogiej. Do tej pory komunikaty te były zawsze sformułowane w liczbie pojedynczej, ponieważ iPhone’y były dotychczas wyposażone tylko w jedną baterię. Sytuacja ta ma się jednak zmienić wraz z pojawieniem się modelu iPhone Ultra, ponieważ plotki sugerują, że firma Apple zamierza zainstalować po jednej baterii w każdej połowie urządzenia – jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w składanych smartfonach konkurencji.
Według plotek jeden z tych akumulatorów ma pojemność 1 921 mAh, a drugi – 2 962 mAh, co daje łączną pojemność iPhone’a Ultra wynoszącą 4 883 mAh. Pomimo bardziej kompaktowej konstrukcji bateria ta byłaby zatem o 483 mAh, czyli o 11 procent, większa niż w przypadku Samsunga Galaxy Z Fold7 (1 219 USD na Amazon). Oczekuje się, że iPhone Ultra zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wrześniowej premiery, wraz z modelami iPhone 18 Pro, iPhone 18 Pro Max oraz Apple Watchem nowej generacji. Mówi się, że ten składany model będzie wyposażony w dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 5,49 cala, główny wyświetlacz o przekątnej 7,76 cala, główny aparat o rozdzielczości 48 MP oraz ultraszerokokątny aparat o rozdzielczości 48 MP, ale nie będzie posiadał aparatu teleobiektywowego.








