Notebookcheck Logo

Większy popyt na laptopy - brakuje niektórych podzespołów

Producenci laptopów zostali zaskoczeni wzrostem zapotrzebowania na komputery tego typu. Starają się zareagować i zwiększyć produkcję odpowiednio do potrzeb, ale jest problem - na rynku mamy do czynienia z niedoborami niektórych podzespołów.

Dotyczy to przede wszystkim matryc LCD, dysków SSD i akumulatorów. Najwcześniej dał o sobie znać niedostatek matryc. Nawet ci producenci, którzy są w stanie zapłacić wyższą cenę za ten komponent, nie są w stanie uzyskać dostatecznej liczby egzemplarzy. Zapotrzebowanie na dyski SSD rośnie od dawna i jest to stały trend, więc tu raczej nie powinno być problemu z zaspokojeniem większego popytu. Gorzej jest z akumulatorami, gdyż ich producenci zaczęli zwracać się ku rynkowi akumulatorów do pojazdów elektrycznych, kiedy rynek laptopów miał się słabo.

Dlaczego konsumenci chętniej kupują laptopy? Jest to tłumaczone pojawieniem się nowych generacji procesorów i kart grafiki oraz tym, że użytkownicy zaczynają się przekonywać do systemu Windows 10.

Źródło: Digitimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 09 > Większy popyt na laptopy - brakuje niektórych podzespołów
Tomasz Cyba, 2016-09-27 (Update: 2016-09-28)