Notebookcheck Logo

Vuzix Ultralite OEM Platform ma wprowadzić OpenAI do inteligentnych okularów nowej generacji

Nowa platforma Ultralite OEM. (Źródło: Vuzix)
Nowa platforma Ultralite OEM. (Źródło: Vuzix)
Ultralite OEM Platform jest czymś w rodzaju projektu referencyjnego all-in-one dla inteligentnych okularów następnej generacji od Vuzix. Producent zapewnia, że nowa, lekka forma dla bezprzewodowych, połączonych ze smartfonem okularów może wykorzystać "szybko rosnące możliwości" Visual GPT lub OpenAI dla konsumenckich aplikacji rozszerzonej rzeczywistości (AR) lub wyświetlaczy heads-up.
Accessory AI Launch iOS Android Smart Home Smartphone Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR)

Vuzix może być najbardziej znany z inteligentne okulary lub innych AR sprzęt do pracy, ale swój najnowszy produkt przedstawia jako produkt dla bardziej zorientowanych na konsumentów OEMs do wszystkich, ale slap ich branding jako nowa para lekkich, wyrafinowanych okularów.

Strona noszone na głowie producent urządzeń noszonych na głowie opracował nawet "modną" ramkę dla Ultralite OEM, która przynosi referencyjny okularów do 38 gramów (g), pomimo szacowanego na 2 dni czasu pracy na baterii.

Z drugiej strony, platforma https://www.prnewswire.com/news-releases/vuzix-advances-the-vuzix-ultralite-oem-platform-to-better-facilitate-visual-gpt-and-other-ai-functions-301748552.html pozwala również na dodanie dodatkowych czujników lub mikrofonów. Ocenia się, że w standardzie zawiera on niestandardowy silnik mikrowyświetlacza firmy Vuzix oraz "zaawansowaną" optykę monokularną z falowodem, co pozwala na przesyłanie treści typu heads-up do soczewek okularów.

Powstały w ten sposób wyświetlacz ma zawierać "wszystkie ważne informacje Oppo Air Glass assisted reality smart glass brings notifications, navigation, teleprompting, and live translation capabilities right in front of your eyes" uznane za niezbędne do przesyłania strumieniowego z iPhone'a lub smartfona Android użytkownika, tak aby mógł on sprawdzać lub korzystać z usług takich jak tłumaczenie, nawigacja lub zarządzania podróżą w sposób satysfakcjonujący i jednocześnie pozostawić go w kieszeni.

Vuzix Ultralite jest również oceniany jako integrujący "programy oparte na sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT i visual search", aby zwiększyć jego codzienne next-gen AR referencje. Pierwsza para inteligentnych okularów opartych na tej nowej platformie OEM musi się jednak dopiero pojawić.

Kup Nreal Air okulary na Amazon

Platforma Vuzix Ultralite OEM na ludzkim modelu. (Źródło: Vuzix)
Platforma Vuzix Ultralite OEM na ludzkim modelu. (Źródło: Vuzix)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Vuzix Ultralite OEM Platform ma wprowadzić OpenAI do inteligentnych okularów nowej generacji
Deirdre O'Donnell, 2023-02-19 (Update: 2023-02-19)