Notebookcheck Logo

Vaio Z i Z Canvas

Vaio Z
Vaio Z
Na japońskim rynku pojawiły się komputery Vaio Z i Vaio Z Canvas.

Vaio Z posiada obudowę z aluminium i włókna węglowego, cichą klawiaturę, wyświetlacz o przekątnej 13,3" (dotykowy wyposażony w piórko i obsługujący funkcję ograniczenia kątów widzenia obniżającą zużycie energii), jest smukły (16,8 mm) i lekki (1,34 kg). Czas pracy na akumulatorze ma sięgać maksymalnie 15,5 h. Wynik ten jest możliwy m.in. za sprawą zastosowania procesora Intel Core i7 5. generacji (Broadwell) i trzech dysków SSD na PCIe (RAID 0). Chłodzenie zapewniają dwa wentylatory umieszczone skrajnie po obu bokach komputera.

Przedsprzedaż rusza od dzisiaj. Vaio Z w przytoczonej konfiguracji kosztuje 190000 jenów, czyli w przybliżeniu 5875 zł bez uwzględnienia podatków i kosztów transportu. Za niecały miesiąc będzie też dostępna wersja Vaio x Beams z pomarańczową płytką dotykową.

Vaio Z Canvas będzie dostępny od maja 2015 roku. Posiada hybrydową obudowę złożoną z klawiatury dopinanej do dotykowego ekranu o przekątnej 12,3" (3:2). Jest on wart uwagi ze względu na podwyższoną rozdzielczość 2560 x 1704 pikseli (250 dpi) a przede wszystkim z uwagi na odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB na poziomie 95%. W zestawie znajduje się piórko.

Tak jak w Vaio Z, w Vaio Z Canvas zastosowano procesor Core i7 ze zintegrowanym układem grafiki Iris Pro.

Przewidziano możliwość zamontowania do 16 GB pamięci RAM oraz dysku o pojemności do 1 TB. Można do niego podłączyć do dwóch urządzeń z interfejsem USB 3.0, monitor zewnętrzny i telewizor przez HDMI lub mini DisplayPort oraz sprzęt audio (wejście/wyjście w jednym). Wbudowany czytnik kart pamięci flash obsługuje karty SDXC (UHS-II), a karta sieciowa pracuje w standardzie 1000BASE-T (1 Gb/s).

Źródło: Forum Notebookcheck.pl

Vaio Z Beams
Vaio Z Beams
Z Canvas
Z Canvas
Z Canvas
Z Canvas

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2015-02-16 (Update: 2016-08-11)