Notebookcheck Logo

Tańszy smartwatch Hero R1 z rzekomym monitorowaniem EKG i poziomu cukru we krwi jest już dostępny

Inteligentny zegarek Rollme Hero R1 ma rzekomo funkcje EKG i monitorowania poziomu glukozy we krwi. (Źródło zdjęcia: Rollme)
Inteligentny zegarek Rollme Hero R1 ma rzekomo funkcje EKG i monitorowania poziomu glukozy we krwi. (Źródło zdjęcia: Rollme)
Rollme sprzedaje smartwatch Hero R1 z funkcjami, które rzekomo obejmują EKG i nieinwazyjny pomiar poziomu glukozy we krwi. Inne narzędzia obejmują śledzenie ćwiczeń i połączenia Bluetooth. Klienci mogą jednak chcieć rozważyć kilka kwestii przed zakupem tego stosunkowo niedrogiego modelu.
Smartwatch Wearable

Inteligentny zegarek Rollme Hero R1 Blood Glucose ECG jest już dostępny. Firma z siedzibą w Chinach wydała niedawno kilka urządzeń do noszenia, w tym R1 Health Smart Ring i smartwatch Hero M5 smartwatch. Nowy model jest stosunkowo tani w oparciu o dostępne funkcje, co może uczynić go atrakcyjnym, ale jest kilka innych czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Hero R1 ma 1,39-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 360x360 px, co czyni go mniejszym niż M5, który ma 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED. Użytkownik może regulować jasność do 450 nitów i wybierać spośród ponad 100 tarcz zegarka, aby dopasować je do swojego stylu. Podobnie jak w przypadku większego modelu, R1 rzekomo posiada czujnik EKG do wczesnego wykrywania schorzeń, takich jak migotanie przedsionków. Strona produktu sugeruje, że zegarka można również używać do śledzenia tętna, nasycenia krwi tlenem, temperatury i ciśnienia krwi. Kolejną rzekomą funkcją smartwatcha jest nieinwazyjny pomiar poziomu glukozy we krwi, z algorytmem analizującym zebrane dane. Warto zauważyć, że to urządzenie do noszenia nie jest certyfikowane do użytku medycznego, a dokładność różnych czujników musi zostać udowodniona.

Według firmy, bateria o pojemności 280 mAh pozwala zegarkowi działać do 15 dni w trybie czuwania lub siedem dni przy intensywnym użytkowaniu. Podobnie jak Hero M5, R1 oferuje również śledzenie ćwiczeń w różnych trybach sportowych i połączenia Bluetooth za pośrednictwem podłączonego telefonu. Dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych, w tym czarno-złota, srebrna i złota. Obecnie można kupić inteligentny zegarek Rollme R1 Blood Glucose ECG w obniżonej cenie 34,99 USD; urządzenie do noszenia zwykle kosztuje 79,99 USD. Jak wspomnieliśmy w przeszłości, istnieje kilka flag, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem w Rollme, takich jak brak adresu do zwrotów, a adres e-mail obsługi klienta wydaje się być raczej osobisty niż profesjonalny. Jeśli szukają Państwo smartwatcha z funkcją EKG, mogą Państwo zamiast tego rozważyć Garmin Fenix 7 Pro.

(Źródło zdjęcia: Rollme)
(Źródło zdjęcia: Rollme)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > Tańszy smartwatch Hero R1 z rzekomym monitorowaniem EKG i poziomu cukru we krwi jest już dostępny
Polly Allcock, 2024-01-30 (Update: 2024-01-30)