Notebookcheck Logo

TCL prezentuje 65-calowy, składany, drukowany atramentowo ekran OLED o rozdzielczości 8K

rozwijany 65-calowy ekran OLED z nadrukiem atramentowym (źródło obrazu: Charbax na YouTube)
rozwijany 65-calowy ekran OLED z nadrukiem atramentowym (źródło obrazu: Charbax na YouTube)
TCL integruje najnowsze rozwiązania OLED drukowane atramentowo w składanym opakowaniu, które działa również jako stół multimedialny. Ekran OLED ma rozdzielczość 8K i jest przystosowany do co najmniej 100 000 złożeń.
Monitor Foldable

Drukowane atramentowo wyświetlacze OLED wyświetlacze OLED są popularne już od kilku lat, mimo że telewizory konsumenckie dużych marek, takich jak LG i Samsung nie wykorzystują jeszcze tego typu paneli OLED, ponieważ nie są one dostępne w większych rozmiarach. Jednak firmie TCL udało się połączyć technikę druku atramentowego OLED z większymi elastycznymi wyświetlaczami, aby wyprodukować składany 65-calowy ekran o rozdzielczości 8K, który może służyć jako stół multimedialny. TCL prezentuje prototyp tego składanego ekranu OLED podczas Display Week 2023 w Los Angeles.

Arkusz specyfikacji składanego OLED wspomina, że TCL zatrudniło drukarki PPE z Japonii do produkcji 65-calowego składanego OLED. Jest to również pierwszy na świecie druk atramentowy 120 Hz elastyczny OLED. Promień gięcia jest niewielki jak na ten rozmiar i wynosi zaledwie R25 mm, a ekran gwarantuje wytrzymałość na co najmniej 100 000 zgięć. Z materiału filmowego znalezionego na YouTube, zagięcie na środku ekranu nie wydaje się być widoczne z odległości kilku stóp, chociaż wyświetlane treści pokazują głównie czarne tło, które zwykle nie wykazuje zagnieceń.

Miejmy nadzieję, że TCL może poprawić jasność dla tego rozmiaru, ponieważ jest ona obecnie ograniczona do 800 nitów na 10% oknach i 150 nitów w pełnym polu. Nowe telewizory OLED od LG i Samsunga mogą osiągnąć 200+ nitów w pełnym polu i 1400+ nitów w małych oknach. Gama kolorów DCI-P3 dla składanego telewizora TCL jest zgodna z najnowszymi modelami OLED i wynosi 99%.

TCL twierdzi, że na razie nie ma planów wydania komercyjnej wersji dla tego typu wyświetlaczy.

 

Kup telewizor TCL 55R646 4K QLED TV na Amazon

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > TCL prezentuje 65-calowy, składany, drukowany atramentowo ekran OLED o rozdzielczości 8K
Bogdan Solca, 2023-05-25 (Update: 2023-05-25)