Notebookcheck Logo

Superbook: terminal do smartfona w kształcie laptopa

Superbook i smartfon z Andromium
Superbook i smartfon z Andromium
Smartfon stał się jednym z podstawowych urządzeń, jakimi się posługujemy. Ma on jednak fizyczne ograniczenia, które utrudniają jego wykorzystywanie w roli komputera osobistego. Firma Andromium wymyśliła sposób na ich obejście.

Chodzi o terminal w kształcie laptopa, który będzie można podłączyć do smartfona, by np. móc używać wygodniejszej klawiatury oraz większego ekranu. Ma on kosztować 99 dolarów.

Na Kickstaterze (platformie do finansowania różnych pomysłów przez społeczność internetową) trwa kampania zbiórki pieniędzy na realizację projektu o nazwie Superbook. O tym, że był to dobry pomysł, świadczy to, że celem autorów było zebranie 50 tysięcy dolarów a po 38 godzinach zebrano już 500 tysięcy (tu aktualne dane). Do końca kampanii zostało jeszcze 27 dni.

Superbook to mały laptop (z ekranem 11,6", 768p lub - jeśli zostanie zebrany milion dolarów - 1080p) posiadający specjalną klawiaturę (układ Android OS plus przyciski Home, Back, Menu, Recent). Aby działał, należy do niego podłączyć smartfona (wymagany system Android 5.0 lub nowszy) z wcześniej pobraną aplikacją o nazwie Andromium (można ją pobrać ze sklepu Google Play).

Kabel łączący smartfona z laptopem to USB typu C lub USB micro B. Można się też wspomagać łącznością radiową - WiFi oraz Bluetooth.

Akumulator Superbooka ma pozwalać na ponad 8 godzin pracy, wliczając w to ładowanie komórki przez USB.

Komputer ten waży około 900 g.

Oczywiście z poziomu ekranu, klawiatury i płytki dotykowej Superbooka uzyskuje się dostęp do wszystkich aplikacji i plików zapisanych w smartfonie. Można też pobierać kolejne, tak jak by się to robiło bezpośrednio przy użyciu telefonu.

Realizacja zamówień ruszy w styczniu 2017 roku (złoty Superbook, USB-OTG plus adapter do zasilania za wsparcie projektu kwotą 85 USD). Kolejna partia zostanie rozesłana miesiąc później (można się jeszcze załapać, wspierając projekt kwotą co najmniej 99 USD). Oczywiście twórcy Smartbooka przygotowali jeszcze inne zestawy, które są dokładnie opisane na stronie internetowej Kickstarter.

Źródło: Kickstarter

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 07 > Superbook: terminal do smartfona w kształcie laptopa
Sylwester Cyba, 2016-07-24 (Update: 2016-07-24)