Notebookcheck Logo

Huawei Cloud PC

Desktop Cloud
Desktop Cloud
Nazwa Huawei Cloud PC oddaje, czym jest tytułowe rozwiązanie - pozwala na wirtualizację Windows w telefonie z Androidem.

Pamiętam co najmniej kilka podobnych projektów. Jeden z nich, zresztą ten, o którym kiedyś pisałem, okazał się niewypałem. Wyraźnie połączenie dwóch światów, smartfona i laptopa, wymaga większego zaplecza finansowego i kadrowego. Pałeczkę podjęła chińska firma Huawei i wydaje się, że wyszło jej to całkiem dobrze.

Huawei Cloud PC to rozwiązanie stworzone pod system operacyjny Android, które pozwala na wirtualizację Windows 10. Ma to głęboki sens, bo ten pierwszy jest kojarzony z rozrywką (gry) a ten drugi poza nimi ma jeszcze spory potencjał, jeśli idzie o wykonywanie pracy (choćby aplikacje dla grafików komputerowych).

Od strony technicznej działa to podobnie do tego, co jest znane ze świata terminali a wykorzystuje własne rozwiązanie o nazwie HDP (Huawei Desktop Protocol).

Uzyskuje się pulpit z Windows 10, który można następnie przekazać na większy ekran za pośrednictwem kabla USB typu C (jest on wielozadaniowy i robi także za kabel do podłączania monitora). W drugą stronę można uzyskać dostęp do plików na smartfonie (z poziomu wirtualizowanego Windows 10). W ramach prezentacji możliwości tej usługi zrobiono zdjęcie telefonem i obrabiano je w Photoshopie pod Windows 10.

Usługa ta będzie dostępna dla urządzeń: Huawei P20, Huawei Mate 10, Huawei Mate RS i Huawei MediaPad M5. Póki co jedynie na terenie Chin ze względu na ograniczenia po stronie infrastruktury (to usługa oparta o serwery, które na teraz są dostępne jedynie na lokalnym rynku producenta).

Źródło: Notebook Italia

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-06-14 (Update: 2018-06-14)