Notebookcheck Logo

Plotka | Smartfony z rolowanym wyświetlaczem nie mają co liczyć na wyprzedzenie foldables w najbliższym czasie

OPPO's X 2021 hands-on. (Źródło: CREATOR STUDIO via YouTube)
OPPO's X 2021 hands-on. (Źródło: CREATOR STUDIO via YouTube)
Smartfony, które mogą przekształcić się w phablety, a nawet tablety bez potrzeby zawiasów może kiedyś uważano za trend, który pozostawiłby urządzenia takie jak Samsung Galaxy Z Fold4 w tyle bezzwłocznie. Jednak według najnowszych przecieków branżowych, rollables nie zdołają wyprzedzić foldables w najbliższej przyszłości po wszystkim, ponieważ producenci OEM zmagają się z niektórymi większymi problemami produkcyjnymi i trwałości implikowanymi przez nowszy form-factor.
Business Foldable Leaks / Rumors Phablet Smartphone Touchscreen Tablet

OPPO's X 2021 odsłonięcie prototypu mogło rozbudzić nadzieje, że OEM może wkrótce zapewnić realną alternatywę dla urządzeń takich jak Samsung Galaxy Z Fold które, choć oferują zaletę rozszerzalne ekran, nadal pociągał za sobą wadę noszenia odpowiednika podwójnej grubości smartfonu o podwójnej grubości, gdy jest zamknięty.

Jednak, jak wszyscy wiemy, OPPO złamał i wydał Find N składany zamiast tego, a nawet drugą generację N2 po tym. Teraz, wybitny leaker Digital Chat Station ma najwyraźniej podniósł kilka dobrych punktów, dlaczego tak się stało, i dlaczego rollables mają jeszcze przejąć jako najnowszy premium osobiste urządzenie form-factor do tej pory.

OEMs takie jak LG rzekomo odkryli, że główną piętą achillesową przeciętnego rollable jest jego unikalna mechaniczna alternatywy do składania i rozkładania. Uczynienie elastycznego wyświetlacza rozciągliwym może sprawić, że będzie on znacznie mniej odporny i długotrwałe, co, jako że może być w ruchu o wiele częściej, ma sens.

Dodatkowo, ich ramy i ruchome części sprawiają, że rollables są znacznie mniej woda - i odporne na kurz w porównaniu do foldablesnie mówiąc już o konwencjonalnych smartfony.

Wreszcie, ich znacznie bardziej delikatne ekrany mogą być po prostu bardziej narażone na wypaczenie lub nawet rozdarcie przy zwiększonej liczbie cykli toczenia - odpowiednik strasznego crease dla współczesnych foldables. To, zatem, może być dlaczego niektóre firmy sugerują, że składanie i zwijanie powinno być połączone w tym samym urządzeniu.

Buy a Galaxy Z Flip4 na Amazon

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Smartfony z rolowanym wyświetlaczem nie mają co liczyć na wyprzedzenie foldables w najbliższym czasie
Deirdre O'Donnell, 2023-01-24 (Update: 2023-01-24)