Notebookcheck Logo

Słuchawki Nothing Ear (3a) trafiają dziś do sprzedaży z obsługą LDAC, przetwornikami o średnicy 12 mm oraz w nowej kolorystyce

Nowe słuchawki Nothing Ear (3a)
ⓘ Nothing
Nowe słuchawki Nothing Ear (3a) są dostępne w kolorach czarnym, białym, żółtym i różowym.
Firma Nothing wprowadziła na rynek model Ear (3a) w cenie 99 euro, który jest następcą modelu Ear (a) i wyposażony jest w przetwornik o średnicy 12 mm, funkcję ANC o skuteczności 45 dB, technologię LDAC Hi-Res Audio oraz dwie nowe funkcje: „Audio Snapshot” do błyskawicznego rejestrowania fragmentów multimediów oraz „Call Recording” do nagrywania rozmów w trybie głośnomówiącym podczas spotkań.
Audio Launch Wearable

Po tym, jak wczorajszym pojawieniu się szczegółowych przecieków, firma Nothing oficjalnie wprowadziła na rynek model Ear (3a), następcę swojego bestsellerowego Ear (a) z 2024 r., w cenie 99 euro w Europie i 89 CHF w Szwajcarii. Sprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na stronie nothing.tech, a od 8 lipca dołączą do niej MediaMarkt, Amazon i Otto w Niemczech.

Nowością jest tutaj funkcja Audio Snapshot — wprowadzona po raz pierwszy w serii (a). Słuchawki Ear (3a) wyposażone są w 32 MB wbudowanej pamięci flash, która pozwala użytkownikom rejestrować fragmenty dźwiękowe poprzez jednoczesne naciśnięcie obu słuchawek. Funkcja ta rejestruje bufor dźwięku z okresu tuż przed i po naciśnięciu przycisku. W ten sposób powstaje klip, który automatycznie synchronizuje się z aplikacją Nothing X w celu odtworzenia, edycji, transkrypcji oraz udostępnienia w formie kart z cytatami. Zastosowanie tej funkcji jest bardzo szerokie — od najważniejszych fragmentów wykładów po notatki głosowe.

Kolejną nowością jest funkcja nagrywania rozmów. Wystarczy jeden gest, aby rozpocząć nagrywanie rozmów i spotkań trwających do dwóch godzin bez konieczności dotykania telefonu. Nagrania są synchronizowane z urządzeniem Nothing X w celu transkrypcji, a gdy nagrywanie jest aktywne, do wszystkich uczestników wysyłane jest automatyczne powiadomienie.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, w modelu Ear (3a) zastosowano nowy przetwornik dynamiczny o średnicy 12 mm z membraną PMI — materiałem klasy lotniczej, który zapewnia lekkość membrany. W porównaniu z modelem Ear (a) (obecnie 149 USD na Amazon), firma Nothing twierdzi, że poziom basów wzrósł o 5 dB, a zasięg aktywnej redukcji szumów (ANC) został zwiększony o 17,1%, osiągając obecnie nawet 45 dB w szerszym zakresie częstotliwości, zwłaszcza między 400 Hz a 2000 Hz, gdzie występuje większość codziennych hałasów. Obsługa standardu LDAC wraz z certyfikatem Hi-Res Audio Wireless oznacza bezprzewodową transmisję z rozdzielczością do 24 bitów/96 kHz, co stawia ten model na równi z droższym modelem Ear (3) (przynajmniej pod względem kodeków).

Czas pracy baterii wynosi 10 godzin na jedną słuchawkę bez funkcji ANC oraz łącznie 42 godziny wraz z etui. Włączenie funkcji ANC skraca ten czas do 6 godzin na jedną słuchawkę i łącznie 25 godzin. Pięciominutowe szybkie ładowanie zapewnia godzinę odtwarzania.

Przeprojektowane etui ładujące ma bardziej zaokrągloną sylwetkę oraz zmodyfikowany wskaźnik stanu LED o układzie 1×3. Słuchawki Ear (3a) są dostępne w kolorach czarnym, białym, żółtym i różowym — ten ostatni kolor pojawia się po raz pierwszy w serii (a). W zestawie znajdują się również nowe wkładki douszne w rozmiarze XS, zapewniające lepsze dopasowanie do ucha.

Źródło(-a)

Brak informacji (z komunikatu prasowego)

Google LogoAdd as a preferred source on Google
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2026 07 > Słuchawki Nothing Ear (3a) trafiają dziś do sprzedaży z obsługą LDAC, przetwornikami o średnicy 12 mm oraz w nowej kolorystyce
Anubhav Sharma, 2026-07- 7 (Update: 2026-07- 7)