Notebookcheck

Śledzenie ruchu gałek ocznych w MSI GT72

Na targach Computex zaprezentowano owoc współpracy firm Tobii i MSI.
Sylwester Cyba,

Tobii Tech, firma ze Szwecji, to lider w dziedzinie technologii odpowiedzialnych za śledzenie ruchu gałek ocznych. Od strony sprzętowej wykorzystywana jest kamera i podczerwień. Pierwszym laptopem, w którym ta technologia ma znaleźć praktyczne zastosowanie, jest model dla graczy - MSI GT72.

Eksperci z Tobii nakreślili cztery płaszczyzny, w których ta technologia może się przydać: Infinite Screen (nieskończony ekran), Multidimensional Movement (wielowymiarowy ruch), Response to Eye-Contact (reakcja na kontakt wzrokowy) i Immersive Graphics and Sound (realistyczna grafika i dźwięk).

O ile rozwiązanie to znajdzie uznanie u użytkowników końcowych (czytaj: graczy), należy się spodziewać adaptacji tej technologii w kolejnych laptopach MSI i innych marek.

Do tej pory śledzenie gałek ocznych zostało wykorzystane w urządzeniu SteelSeries Sentry (Real Time Eye Tracker) oraz w grach Assassin’s Creed Rogue i theHunter: Primal.

Źródła: Digitimes, Tobii

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2015 06 > Śledzenie ruchu gałek ocznych w MSI GT72
Sylwester Cyba, 2015-06- 6 (Update: 2015-06- 6)