Notebookcheck Logo

MSI GT72S Tobii

MSI GT72S Tobii
MSI GT72S Tobii
W czerwcu ubiegłego roku pisałem o technologii śledzenia gałek ocznych w laptopach MSI GT72. Na targach CES 2016 pokazano gotowy do sprzedaży laptop MSI GT72S Tobii.

MSI zapowiedziało, że listwa Tobii EyeX Tracking Sensor (montowana jest między zawiasami, pod ramką ekranu) pojawi się w laptopach o nazwie MSI GT72S Tobii.

Do pokazu możliwości tego kontrolera służy gra World of Warcraft (sprawne przesuwanie mapy poprzez patrzenie na wybraną część ekranu) oraz aplikacja systemowa Windows Hello w Windows 10 (wykorzystanie śledzenia ruchu gałek ocznych do logowania).

Na rynku jest już dostępna szósta generacja Tobii EyeX Tracking Sensor, którą cechuje zmniejszone zapotrzebowanie na energię i wydłużona lista kompatybilnych urządzeń. W MSI GT72S Tobii montowana jest 5. generacja tego rozwiązania.

Laptopy z serii MSI GT72S Tobii pojawią się w sklepach w styczniu 2016 roku. Do zestawu będą dołączane gry Tom Clancy’s The Division i Assassin's Creed: Syndicate. Na rynku amerykańskim na taki laptop będzie trzeba wydać około 2500 dolarów (niemal 10 tys. zł netto, a więc bez VAT i wysyłki).

Źródło: Tom's Hardware

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-01- 9 (Update: 2016-01- 9)