Notebookcheck

Sieć 5G obniży trafność prognoz pogody?

Ludzie związani z branżą przewidywania pogody ostrzegają, że sieć 5G może obniżyć sprawność obecnie działających systemów odpowiedzialnych za dane do prognoz zjawisk atmosferycznych.
Sylwester Cyba,

W poważnych mediach (Wired) a nie tych od UFO napisano o tym, że sieć 5G może obniżyć trafność prognoz pogodowych nawet o 30% (byłby to skok w przeszłość o 40 lat). Tak przynajmniej przebąkują naukowcy związani z takimi instytucjami jak NOAA, NASA i American Meteorological Society.

O co chodzi? Okazuje się, że częstotliwość 24 GHz mająca być wykorzystywana przez sieć 5G jest zbliżona do tej wykorzystywanej na potrzeby modeli pogodowych - 23,8 GHz. Co za tym idzie, może dojść do poważnego zgrzytu mającego wpływ na życie całych społeczności (np. rolnicy uzależnieni od prognoz opadów).

Tytułowy problem, o ile wystąpi, to za oceanem. Media upatrują szansę w działaniach FCC, czyli urzędu nadzorującego aktywność na falach radiowych.

Źródło: MSPoweruser

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Sieć 5G obniży trafność prognoz pogody?
Sylwester Cyba, 2019-05-20 (Update: 2019-05-20)