Notebookcheck Logo

Samsung rozpoczyna rollouty One UI 5.1 po wydaniu Galaxy serii S23

One UI 5.1 powinien trafić do większości najnowszych smartfonów Samsunga Galaxy przed końcem miesiąca. (Źródło obrazu: Samsung)
One UI 5.1 powinien trafić do większości najnowszych smartfonów Samsunga Galaxy przed końcem miesiąca. (Źródło obrazu: Samsung)
Samsung wprowadza teraz urządzenia na One UI 5.1, w tym starszą serię Galaxy S20. W kolejce do One UI 5.1 przed marcem są również serie Galaxy S21 i Galaxy S22, a także Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4.
Android Galaxy S Smartphone Software

Na początku tego miesiąca Samsung przedstawił swoje pierwsze odświeżenie One UI 5, po ogłoszeniu One UI 5.0 w październiku. Odzwierciedlając zeszły rok, firma wykorzystała ogłoszenie serii Galaxy S23 do zaprezentowania One UI 5.1. Jak sama nazwa wskazuje, One UI 5.1 jest niewielką aktualizacją One UI 5.0 z wielozadaniowością, aparatem i udoskonaleniami galerii, wśród innych zmian.

Samsung nie zakończył jeszcze zwijania One UI 5.0 do wszystkich kwalifikujących się urządzeń. Jednak firma już rozpoczęła aktualizację większości obecnych i przeszłych flagowych smartfonów. Konkretnie, One UI 5.1 dotarł do serii Galaxy S20, a także Galaxy S21 i Galaxy S22. Fido, kanadyjski operator sieci, potwierdził, że m.in Galaxy Z Flip4 oraz Galaxy Z Fold4 również powinny otrzymać One UI 5.1 przed końcem miesiąca.

Z jakiegoś powodu Samsung nie nakreślił, które urządzenia przejdą z One UI 5.0 do One UI 5.1 i kiedy. Zamiast tego, firma wydaje się być toczenia aktualizacji w sposób ad-hoc. One UI 5.1 pozostaje oparty na Android 13, więc nie wlicza się do zobowiązań Samsunga dotyczących czterech głównych aktualizacji OS dla nowoczesnych smartfonów Galaxy. Dla przypomnienia, One UI 5.1 nie zawiera 60 GB bloatware jak błędnie twierdziły niektóre punkty sprzedaży.

(Źródło obrazu: Fido)
(Źródło obrazu: Fido)
(Źródło obrazu: Reddit)
(Źródło obrazu: Reddit)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Samsung rozpoczyna rollouty One UI 5.1 po wydaniu Galaxy serii S23
Alex Alderson, 2023-02-14 (Update: 2023-02-14)