Notebookcheck Logo

Redmi 12C: Intrygujące spojrzenie na dość zwyczajną specyfikację smartfona Android w rozsądnej cenie

Nowy 12C. (Źródło: Redmi)
Nowy 12C. (Źródło: Redmi)
Główna submarka Xiaomi, Redmi, rozpoczęła nowy rok od sprzedaży modelu 12C w Chinach. Jego główne cechy są daleko od niczego nowego, chociaż pochodzą w przyciągającej wzrok nowej obudowie w czterech potencjalnie atrakcyjnych kolorach. Zaczyna się od około 100 dolarów, aczkolwiek dla brakujących specyfikacji, z których najlepsze są duża bateria, 3,5 mm jack i 50MP główny aparat tylny, a najgorsze z których nie można pomyśleć, że nawet miałby miejsce w 2023 roku.
Android Launch Smartphone Software Storage Touchscreen

Redmi wydaje się, że rozpoczął aktualizację swojej seria 11 z lat ubiegłych w Chinach, chociaż zrobił to w sposób mało subtelny z nowym 12C. Smartfon zadebiutował z nowatorskim, ukośnym efektem pinstripe do jego spłaszczonej krawędzi obudowawykończona w jaskrawej zieleni, liliowym, matowym czarnym lub granatowym kolorze.

Xiaomi utrzymuje swój wysoki poziom wzornictwa z garbem aparatu, który udaje się zdominować tylny panel 12C, mimo że około połowa jest zajęta przez Redmi brandingiem Redmi, a nie obiektywami. Następnie ponownie, strzelców, które pasują tutaj są "ultra jasne" 50MP moduł ze wsparciem dla HDR i zdjęć poklatkowych oraz drugorzędny 5MP "AI" shooter.

Z drugiej strony, tylny panel 12C i jego kropla wody notch zdradza jego mniej niż premium charakter. 6.71-calowy wyświetlacz LCD ma rozdzielczość i jasność odpowiednio nie więcej niż HD+ i 500 nitów. Napędzany jest przez MediaTek 4G/LTE-only Helio G85 SoC, na którym działa m.in MIUI 13 oparty na starszej wersji Android.

Następnie ponownie, Redmi zapewnia, że 12C korzysta z 5,000mAh bateria dla około 20 godzin odtwarzania wideo i 21 dni w trybie czuwania - jednak może spędzić dużo czasu uwiązany do ściany z 10W ładowaniem przez smartfona głównego wada: port microUSB.

Niemniej jednak, ten wstępny wariant serii 12 może zdobyć niektórych fanów dzięki swojej cenie. Zaczyna się od zaledwie 699 juanów (~US$101) za model bazowy 4GB RAM/64GB pamięci wewnętrznej, chociaż wzrasta to do aż 899 juanów (~US$129), aby zainwestować w model top-end 6/128GB

Redmi 12C jest dostępny do zamówienia przez Xiaomi's online mall w Chinach od teraz.

Kup Redmi Note 11 na Amazon

Lepsze atrybuty Redmi 12C (Źródło: Redmi)
Lepsze atrybuty Redmi 12C (Źródło: Redmi)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Redmi 12C: Intrygujące spojrzenie na dość zwyczajną specyfikację smartfona Android w rozsądnej cenie
Deirdre O'Donnell, 2023-01- 2 (Update: 2023-01- 2)