Notebookcheck Logo

Recenzja smartwatcha Amazfit T-Rex 2 - przekonująca aktualizacja

Prehistoryczna siła. Z militarnym wyglądem jest to smartwatch na apokalipsę. Przetestowaliśmy urządzenie podczas typowego codziennego użytkowania, jak również podczas treningu. Ponieważ T-Rex 2 został przetestowany zgodnie z wojskowymi standardami, nasza recenzja wyjaśnia, jak wiarygodne są jego pomiary i jak długo wytrzymuje bateria.
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Z optycznego punktu widzenia T-Rex 2 od Amazfit przypomina swojego poprzednika, tj T-Rex Pro. Dzięki widocznym łebkom śrub, obudowa ma militarny wygląd. Cztery przyciski sterujące pozostają i są wyraźnie widoczne w etui. Nowy jest pasek ochronny po prawej stronie z napisem Amazfit.

T-Rex 2 jest dostępny w czterech różnych kolorach. Cały czarny, czarny ze złotymi elementami - takimi jak przyciski - zielony i beżowy. W przypadku dwóch ostatnich kolorów, kolor paska jest dopasowany do obudowy. W niektórych przypadkach Amazfit umieścił poszczególne elementy na obudowie w zależności od wariantu. RRP wynosi 229 dolarów.

Huami Amazfit T-Rex 2
Matryca
1.39 cali 1:1, 454 x 454 pikseli 462 PPI, capacitive, AMOLED, refleksująca: tak, 60 Hz
Złącza
Brightness Sensor, czujniki: Gyroscope, Barometer, Speed Sensor, Compass, Heart Rate, blood oxygen
Łączność
Bluetooth 5.0 LE, GPS
Akumulator
500 mAh litowo-polimerowy, Czas pracy (dane producenta): 576 h
Charging
fast charging / Quickcharge
Inne
charging cable, Zepp OS 1.0 9.35.1.1, 24 miesiące(y) gwarancji, fanless, ruggedized, waterproof
Waga
66 g
Cena
230 PLN

 

Obudowa i cechy - T-Rex 2 jest solidny i wytrzymały

Główna część obudowy T-Rex 2 składa się z matowego plastiku, jednak krawędź wyświetlacza wykonana jest z metalu - Amazit mówi niejasno o stopie. 1,39-calowy wyświetlacz chroniony jest przez szkło, choć producent nie ujawnił jakie.

Natomiast Amazfit podkreśla swoje twierdzenia, że zegarek jest wyjątkowo wytrzymały. Obiecuje, że spełni standardy wojskowe w 15 dyscyplinach i będzie odporny na ciepło do około 70 stopni Celsjusza, wytrzyma zimno tak niskie jak -40 stopni Celsjusza, wytrzyma 240 godzin w mokrym środowisku i 90 godzin w słonej wodzie, a także pozostanie wodoodporny do 10 ATM. Nie możemy zweryfikować wszystkich tych scenariuszy, ale pływanie i sport w minusowych temperaturach nie szkodzą funkcjonalności operacyjnej zegarka. W codziennym użytkowaniu system i wyświetlacz są niezagrożone, nawet w bawarskiej zimie.

Po każdej stronie wyświetlacza znajdują się dwa okrągłe przyciski. Można do nich łatwo sięgnąć także w rękawiczkach, nie wystając przy tym tak bardzo, że zaczepiają się o przedmioty. Przyciski są zwarte i nie chwieją się, ale mają wyraźny wyczuwalny punkt nacisku. Pod listwą ochronną na prawym boku siedzi mały głośnik. Niestety jest on zdolny tylko do wydawania dźwięków i nie można przez niego odtwarzać multimediów.

Czujniki pomiarowe znajdują się na spodzie zegarka, a także dwa metalowe styki, przez które zegarek jest ładowany. Pasek ma szerokość 22 milimetrów, wykonany jest z silikonu i można go zmienić tylko za pomocą odpowiedniego, specjalnego narzędzia. Zegarek w komplecie z paskiem waży 66 gramów.

Konfiguracja i obsługa

Aby skonfigurować smartwatch, należy zainstalować aplikację Zepp. W aplikacji można wyszukać nowe urządzenia i w krótkim czasie T-Rex 2 zostaje odnaleziony. Jednak korzystając z aplikacji, połączenie jest możliwe tylko pod warunkiem, że nie jest aktywowane inne urządzenie, np Xiaomi Smart Band, które korzysta z tego samego oprogramowania. Program jest dostępny zarówno dla Android jak i iOS.

Gdy urządzenia już się odnajdą, T-Rex 2 musi otrzymać pozwolenie na wyświetlanie połączeń i powiadomień. Ustawienia urządzenia są nieco pochowane w aplikacji, ale można je znaleźć pod Profilem. To właśnie tam wyświetlane są połączone urządzenia, które można wybrać.

Stan naładowania zegarka jest wyświetlany w aplikacji. Na górze, monitorowanie zdrowia może być dostosowane do pomiaru tętna, jakości snu i poziomu nasycenia krwi tlenem. Oprogramowanie oferuje różne poziomy monitorowania. Im więcej (i częściej) danych jest pobieranych, tym krótsza jest żywotność baterii - program informuje o tym przy aktywacji poszczególnych funkcji.

Dodatkowo powiadomienia można indywidualnie aktywować lub dezaktywować na smartfonie poprzez aplikację. Ponadto Amazfit oferuje duży wybór tarcz zegarka, z których część można pobrać bezpłatnie. Ponadto aplikacja Zepp ma swój własny sklep z aplikacjami, w którym znajdują się dodatkowe programy dla zegarka. Można tam znaleźć aplikacje fitness i nawigacyjne, a także trenażery słówek i gry. Większość programów (przynajmniej w wersji próbnej) jest darmowa. T-Rex 2 można nawet sparować z Google Calendar, wyświetlając zapisane kalendarze.

Tam też znajdują się ustawienia smartwatcha, takie jak dostęp do wyświetlacza, treningów i ustawień centrum sterowania. Tutaj można również dostosować listę aplikacji zegarka. Dodatkowo można ustawić ustawienia dla określonych aplikacji smartwatcha, takich jak kalendarz, pogoda, budzik czy treningi. Co więcej, wszystkie te ustawienia można również wprowadzić bezpośrednio na zegarku.

 

T-Rex 2 może być obsługiwany przez 1,39-calowy ekran dotykowy, jak również przez cztery przyciski na obudowie. Napisy na ramce pomagają w przypisaniu przycisków, a ich funkcje są szczegółowo opisane w menu. Lewy przycisk służy do przewijania w górę i w dół, a prawy do wybierania. Funkcję przycisku wstecz przejmuje prawy górny przycisk.

Jednak z poziomu tarczy zegarka, każdy z przycisków ma inną funkcję. Wciskając prawy górny przycisk można otworzyć menu treningowe. Dolny prawy przycisk otwiera menu aplikacji, a dolny lewy - przegląd ikon. Wreszcie górny lewy przycisk otwiera szybkie menu z dostępem do ustawień, trybu nocnego lub kinowego, kalendarza, budzika lub lokalizacji smartfona.

Podobnie wygląda doświadczenie użytkownika na ekranie dotykowym. Przeciągnięcie od góry otwiera szybkie menu. Przeciągnięcie od prawej krawędzi przenosi użytkownika do przeglądu aplikacji. Przeciągnięcie od dołu prowadzi użytkownika do przeglądu ikon. Tylko przeciągnięcie od lewej strony, aby otworzyć menu powiadomień, jest zastąpione wprowadzeniem przycisku. Wszystkie menu można zamknąć gestem machnięcia w przeciwnym kierunku.

Zawartość i układ kafelków można zmieniać. W ustawieniach fabrycznych dostarczają one informacji o pogodzie, poprzednim treningu, statusie treningu, PAI, budziku, śnie, tętnie, aktywności i tlenie we krwi. Naciśnięcie ikony przenosi użytkownika do podmenu z dodatkowymi informacjami.

Telefonowanie i powiadomienia

Telefonowanie nie jest możliwe w T-Rex 2 ze względu na brak mikrofonu i odpowiedniego głośnika. Połączenia przychodzące są wyświetlane na zegarku, choć można je tylko albo albo odpowiedzieć na nie wcześniej sformułowanym tekstem. Połączenia nie mogą być inicjowane na zegarku, a dostęp do kontaktów również nie jest możliwy.

Smartwatch niezawodnie wyświetla powiadomienia z Messengera. To, które aplikacje mają prawo do wysyłania powiadomień, ustawia się indywidualnie w aplikacji Zepp. T-Rex 2 nie wyświetlał poczty, mimo że w aplikacji zaznaczony był checkmark.

Smartwatch może wyświetlać emojis, ale nie obrazy. Odpowiadanie na wiadomości w smartwatchu jest możliwe tylko za pomocą wstępnie sformułowanych szybkich odpowiedzi. Kolejność i treść tych krótkich odpowiedzi można zmieniać w aplikacji Zepp, można też dodawać nowe odpowiedzi.

Asystent głosowy

Amazfit T-Rex 2 nie posiada asystenta głosowego, gdyż brakuje mu zarówno mikrofonu, jak i głośnika multimedialnego.

Zdrowie i sprawność fizyczna

Konfiguracja T-Rex 2 odbywa się tylko poprzez aplikację Zepp i cały stan zdrowia można znaleźć również tutaj. Dane te są wyświetlane w aplikacji na stronie głównej lub pod nagłówkiem "Zdrowie".

Aplikacja Zepp może być połączona z Google Fit. Dane zebrane przez smartwatch mogą być również wyświetlane w aplikacji Google i były bardzo wiarygodne podczas testów. Również konta takie jak Strava, Relive czy Adidas Running mogą być połączone z T-Rex 2.

Dodatkowo zegarek można sparować przez Bluetooth z innymi czujnikami i urządzeniami, takimi jak paski na klatkę piersiową lub odczyty tętna treningowego mogą być udostępniane np. na trenażerach crossowych.

Cele działalności - Zepp postawił na wartości podstawowe

Cele aktywności można przeglądać zarówno na smartwatchu, jak i w aplikacji. W aplikacji można je znaleźć na stronie głównej. To właśnie tam wyświetlane są wykonane kroki, całkowity dystans i spalone kalorie. Stuknięcie w tę ikonę otwiera menu. Pobrane dane mogą być wyświetlane w podziale na dni, tygodnie, miesiące lub lata. Dodatkowo, oprogramowanie pokazuje porównanie pomiędzy poszczególnymi okresami czasu oraz ile dziennych celów aktywności zostało osiągniętych.

Ponadto, aplikacja Zepp skupia się na podstawowej wartości, która obiecuje zapewnić przegląd osobistej aktywności, znanej jako PAI. PAI oznacza personal activity intelligence lub personal activity tracking indicator. Wartość ta opiera się na różnych czynnikach, takich jak wiek, płeć, puls spoczynkowy i tętno podczas aktywności fizycznej.

Wartość Der PAI reprezentuje Twoją osobistą aktywność z ostatnich siedmiu dni: Według Zeppa, powinna ona być zawsze wyższa niż 100. Wartość ta ma na celu zapewnienie kompleksowego obrazu aktywności fizycznej, który wykracza poza zwykłe liczenie kroków i rejestrowanie aktywności. Dodatkowo, zegarek przypomina użytkownikowi o tym, aby się ruszał, na przykład podczas długich okresów bezczynności przy biurku.

Jeśli użytkownik trenuje z zegarkiem, wyświetlane są również poziomy VO2max. Smartwatch dostarcza również informacji dotyczących obciążenia treningowego i zaleca przerwy. Nie ma osobnej analizy do monitorowania stresu lub energii.

Częstość akcji serca, rytm serca i nasycenie krwi tlenem

Amazfit T-Rex 2 oferuje pomiar tętna i dostarcza informacji dotyczących nasycenia krwi tlenem. Aby lepiej ocenić wartości, porównaliśmy je do tych z urządzeń referencyjnych.

Wykonaliśmy pomiar tętna podczas wycieczki rowerowej z T-Rex 2. W tym samym czasie przeprowadziliśmy ten sam pomiar przy użyciu opaski na klatkę piersiową Polar H10. Oba urządzenia zarejestrowały tętno spoczynkowe identycznie. Wartości różniły się o 4,06 procent, gdy chodziło o tętno treningowe. W dwóch z trzech przypadków wartości zmierzone przez smartwatch były niższe od tych z paska na klatkę piersiową.

Wartości pomiaru nasycenia krwi tlenem były bardzo imponujące. W trzech pomiarach wartości zmierzone przez T-Rex 2 były identyczne z urządzeniem referencyjnym, pulsoksymetrem Braun 1.

Śledzenie snu - T-Rex 2 mierzy kompleksowo i ma funkcję inteligentnego budzenia

Amazfit T-Rex 2's posiada kompleksową funkcję śledzenia snu. Smartwatch rejestruje całkowity czas snu, a także poszczególne czasy dla faz snu, takich jak lekki sen, głęboki sen i sen REM. Większość smartwatchów obejmuje te dane. Dane dotyczące snu są wyświetlane zarówno w formie graficznej, jak i liczbowej. Dodatkowo aplikacja Zepp podaje procentową ocenę snu i porównuje dane z danymi innych użytkowników.

Jeśli wybrano zaawansowane śledzenie snu, T-Rex dostarcza dodatkowo nocne dane dotyczące tętna, jakości oddychania i częstości oddechów. Dane mogą być wyświetlane nie tylko dla pojedynczej nocy, ale także dla tygodni, miesięcy i lat. Te kompleksowe informacje są jednak dostępne tylko na smartfonie. Sam zegarek pokazuje całkowity czas snu, a także czasy poszczególnych faz. Pomiary są wyświetlane wizualnie w postaci słupków.

T-Rex 2 posiada również inteligentny budzik, który dostosowuje czas budzenia w zależności od rytmu snu. Alarm budzenia zegarka próbuje obudzić użytkownika podczas fazy lekkiego snu, przy czym inteligentny czas budzenia wynosi 30 minut.

W testach fazy czuwania oraz czasy budzenia zostały zidentyfikowane w sposób niezawodny, chociaż zegarek czasami klasyfikuje wieczorne seanse telewizyjne na kanapie jako sen.

Nagrywanie treningów - Amazfit posiada funkcję automatycznego nagrywania

Sesje treningowe można łatwo zainicjować za pomocą przycisku szybkiego wyboru. T-Rex 2 oferuje wiele rodzajów sportów, które można śledzić. Sposób wyświetlania informacji na zegarku dostosowuje się do rodzaju treningu. Dodatkowo, w zależności od rodzaju sportu, można dostosować różne dane. Na przykład długość pasów podczas pływania w basenie. Podczas wędrówek można zintegrować importowane trasy, a podczas joggingu i jazdy na rowerze możliwy jest trening interwałowy. Zakres jest znacznie szerszy niż można tu dokładnie zilustrować.

Na życzenie, po przebyciu określonych dystansów, zegarek może przedstawić raport z treningu interwałowego, mówiący o tym, ile czasu zajęły właśnie pokonane kilometry i jak wysokie było tętno. Ponadto w aplikacji na smartfony można komponować własne sesje treningowe z określonymi zestawami do np. treningu siłowego. Te indywidualne sesje treningowe można rozpocząć za pośrednictwem zegarka.

Na dodatek T-Rex 2 może automatycznie śledzić i rozpoznawać określone typy treningów. Aktywności takie jak chodzenie czy jazda na rowerze są rozpoznawane w sposób niezawodny, a sesje treningowe są automatycznie rozpoczynane, kończone i zapisywane.

GNSS i Nawigacja - T-Rex 2 zachwyca dokładnością i funkcjami

Podpowiedzi nawigacyjne z Map Google są wyświetlane natywnie.
Podpowiedzi nawigacyjne z Map Google są wyświetlane natywnie.

Amazfit T-Rex 2 robi wrażenie, jeśli chodzi o rejestrowanie trasy. W naszym teście zabraliśmy smartwatch i Garmin Venu 2 na wycieczkę rowerową. Nagrania obu smartwatchów są bardzo podobne. Promienie są dobrze odwzorowane, a trasa odpowiada obrazowi satelity.

Ponadto, kolejnym pozytywnym punktem jest to, jak szybko T-Rex 2 uzyskuje połączenie satelitarne. W naszym teście nie było żadnych rozłączeń. Zegarek posiada dwuzakresowy GNSS. Zakończone trasy treningowe można wyeksportować jako dane GPX za pośrednictwem smartfona.

W sklepach z aplikacjami Amazfit i Zepp dostępne są osobne programy nawigacyjne. Po pewnym czasie wymagają one jednak zapłaty. Natywnie, na wyświetlaczu smartwatcha, instrukcje są podawane, o ile powiadomienia aplikacji są aktywne.

Choć w zegarku brakuje odpowiednich podpowiedzi głosowych ze względu na brak głośnika, pomocna jest informacja o odległości na wyświetlaczu urządzenia. Wibracja nadgarstka informuje o pojawieniu się nowej instrukcji, ale brakuje nawigacji opartej na strzałkach.

Pomiar GNSS: Wycieczka wokół jeziora
Pomiar GNSS: Wycieczka wokół jeziora
Pomiar GNSS: Punkt zwrotny
Pomiar GNSS: Punkt zwrotny
Pomiar GNSS: Podsumowanie
Pomiar GNSS: Podsumowanie

Wyświetlacz - T-Rex 2 posiada jasny panel OLED

Struktura subpikselowa
Struktura subpikselowa

Wyświetlacz OLED w Amazfit T-Rex 2 jest przyjemny w użyciu. Chociaż podczas naszych testów panel nie był w stanie osiągnąć 484 cd/m², a nie jego obiecane 1000 nitów. Mierzyliśmy to jednak przy wyłączonym czujniku światła otoczenia, ponieważ żaden pomiar nie był możliwy przy aktywnym czujniku. Jak przystało na tego typu technologię wyświetlania, poziomy czerni i kontrast są doskonałe.

Mimo to, wyświetlacz błyszczy dobrą czytelnością, nawet w pełnym słońcu. Wyświetlacz może być również odczytany, nawet podczas jazdy na nartach z dużą ilością jasnego światła i odblasków. Nasza analiza wykazała jednak również, że Amazfit do sterowania panelem wykorzystuje PMW o niskiej częstotliwości 55,53 Hz.

Pomiędzy krawędzią wyświetlacza zegarka a ramką, szkło ma wyczuwalną krawędź, która prowadzi do lekko zniekształconego obrazu przy krawędzi, w zależności od tego, jaka treść jest wyświetlana w danym momencie.

Jednym z pozytywnych czynników jest to, że Amazfit wyposażył T-Rex 2 w zawsze włączony wyświetlacz, którego ustawienia można dostosować. Co więcej, funkcję można ograniczyć do określonych godzin, dzięki czemu wyświetlacz pozostaje przyciemniony w nocy.

Huami Amazfit T-Rex 2Huawei Watch GT RunnerXiaomi Watch S1 Active
Response Times
PWM Frequency
55.53
Screen
17%
-11%
Brightness middle
484
564
17%
433
-11%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
17% / 17%
-11% / -11%

* ... im mniej tym lepiej

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 55.53 Hz

The display backlight flickers at 55.53 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 55.53 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17803 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Wydajność i czas pracy - Amazfit skąpi informacji

Amazfit trzyma karty przy sobie w kwestii informacji dotyczących zarówno wbudowanego SiP, jak i wbudowanej pamięci. Wydajność smartwatcha imponuje w codziennym użytkowaniu. Przewijanie menu, przełączanie się między mapami, otwieranie aplikacji - wszystko działa bez zauważalnego zacinania się.

Jeśli system jest celowo poddawany stresowi poprzez szybkie przełączanie się z zadania na zadanie, pojawiają się zacięcia, a wejścia są przetwarzane z lekkim opóźnieniem. Ponieważ nie można zainstalować przeglądarki internetowej, testy benchmarkowe nie były możliwe.

Ani mapy, ani dane muzyczne nie mogą być uruchamiane, odtwarzane lub przechowywane lokalnie w T-Rexie. Z tego powodu nie potrzeba prawie żadnej pamięci operacyjnej. Można dodawać tylko aplikacje ze sklepu z aplikacjami.

Czas pracy na baterii - T-Rex 2 ma dobrą wytrzymałość

Amazfit twierdzi, że T-Rex 2 ma żywotność baterii do 24 dni w normalnym użytkowaniu i 19 dni intensywnego użytkowania. Te statystyki są nigdzie w pobliżu tego, co udało nam się podczas testów. W naszym scenariuszu testowym, aktywowaliśmy wszystkie pomiary. Dane były regularnie pobierane, a wszystkie powiadomienia były aktywne, jak również zawsze włączony wyświetlacz i automatyczne rozpoznawanie aktywności. W przypadku ciągłego noszenia, T-Rex 2 utrzymuje tempo przez 5 dni przed koniecznością ładowania.

Jeśli zawsze włączony wyświetlacz jest wyłączony i używany w ten sam sposób, zegarek zarządza 10 dni. W ten sposób żywotność baterii znacznie odbiega od zapewnień producenta, choć sama w sobie jest jeszcze bardzo dobra.

Bateria o pojemności 500 mAh jest ładowana za pomocą płytki ładującej z dwoma stykami, które przylegają magnetycznie do spodu. Ładowanie baterii od 0 do 90 procent trwa godzinę. Zanim zegarek osiągnie 100 procent, mija w sumie 75 minut.

Za

+ Żywotność baterii
+ Rozbudowane funkcje sportowe
+ Jasny, ostry wyświetlacz

Przeciw

- Brak głośników
- Niewiele opcji odpowiedzi

Werdykt - Bardzo dobry smartwatch o wyjątkowym wyglądzie

Reviewed: Amazfit T-Rex 2. Urządzenie do recenzji dostarczone przez Amazfit Niemcy.
Reviewed: Amazfit T-Rex 2. Urządzenie do recenzji dostarczone przez Amazfit Niemcy.

Amazfit robi wiele dobrego z T-Rex 2, ponieważ jest on solidny i zdolny do znoszenia stresów i napięć codziennego życia. Ci, którzy mogą poradzić sobie z militarnym designem, otrzymują lekki, dobrze wykonany smartwatch.

W zakresie funkcji ten model również nie ma powodów do ukrywania się. W naszych testach pozostaliśmy pod wrażeniem zróżnicowanych i dostosowywanych opcji treningów i ćwiczeń. Smartwatch szybko i dokładnie nawiązywał połączenia satelitarne, a fakt, że może importować i eksportować trasy, to kolejny powód do kibicowania.

Jednak na koniec dnia T-Rex 2 to nie tylko zegarek sportowy. Zachwycił również w codziennym użytkowaniu dzięki jasnemu, ostremu wyświetlaczowi i niezawodnemu dostarczaniu powiadomień. Istnieją tylko naprawdę dwa punkty skargi: W urządzeniu brakuje głośnika multimedialnego do rozmów telefonicznych i podpowiedzi głosowych, a także opcji odpowiedzi na powiadomienia. Są one zredukowane do krótkich preformulowanych odpowiedzi.

Poza tym, T-Rex 2 sprawiał pozytywne wrażenie przez cały czas. Nawet w zakresie wydajności i czasu pracy na baterii. Dzięki ekranowi dotykowemu i czterem przyciskom każdy może znaleźć swój preferowany sposób interakcji z urządzeniem - nawet w rękawiczkach w zimie.

Przyjazność dla użytkownika, zakres funkcji, czas pracy na baterii: Podsumowując, T-Rex 2 to udany pakiet.

Alternatywą z większym naciskiem na sport jest Huawei Watch GT Runner. Na stronie Xiaomi Watch S1 oferuje podobny zakres funkcji w niedopracowanej obudowie.

Cena i dostępność

Amazfit sprzedaje T-Rex 2 we własnym sklepie internetowym https://us.amazfit.com/products/amazfit-t-rex-2?tag=nbcreviewsnet-20. RRP siedzi na około 229 dolarów dla wszystkich czterech kolorach. Jednak smartwatch jest również dostępny w innych punktach sprzedaży, takich jak Amazon.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartwatcha Amazfit T-Rex 2 - przekonująca aktualizacja
Benedikt Winkel, 2023-02-12 (Update: 2023-02-12)