Notebookcheck Logo

Recenzja robota odkurzającego Roborock Qrevo MaxV: Roborock rozwija teraz również mopa

Qrevo MaxV to najnowszy odkurzacz automatyczny od Roborock, który oferuje ekscytujące i rozbudowane funkcje w atrakcyjnej cenie. Nasz raport z testu ujawnia, jak dobry jest Roborock Qrevo MaxV i co odróżnia go od Dreame L10s Pro Ultra Heat i innych.
Smart Home
Test robota odkurzającego Roborock Qrevo MaxV

Wraz z Roborock Qrevo MaxV, renomowany producent robotów odkurzających Roborock wprowadził na rynek drugiego przedstawiciela swojej serii modeli średniej klasy, wprowadzonej na rynek w zeszłym roku w zeszłym rokuqrevo (dawniej Q Revo). Sugerowana cena detaliczna 999 euro (~1092 USD) to niewątpliwie dużo pieniędzy, ale uczciwa cena, biorąc pod uwagę funkcje - zwłaszcza, że zaczyna się od rabatu. Nowy model jest wyposażony w wiele ekscytujących funkcji, które sprawiają, że nawet niektóre flagowe modele kosztujące znacznie ponad 1000 euro (~1093 USD) wyglądają na nieco droższe.

Obejmują one konstrukcję FlexiArm do przesuwania bez obramowania i dedykowanego asystenta głosowego. W ten sposób producent wypiera swojego konkurenta Dreame, który niedawno wprowadził na rynek model Dreame L10s Pro Ultra Heat (999 euro/~1092 USD na Amazon), ekscytujący robot odkurzający z wysuwanym mopem i bardzo podobnymi funkcjami w tej samej cenie.

Przyjrzałem się z bliska, jak dobrze Roborock Qrevo MaxV wypada w teście i co odróżnia go od tańszego modelu Qrevo (849 euro/~928 USD na Amazon) i wciąż aktualnego flagowca Roborock S8 Pro Ultra (1499 euro/~1638 dolarów na Amazon).

Roborock Qrevo MaxV oferuje mopowanie bez granic i wiele więcej

Roborock wyposażył nowego Qrevo MaxV w kilka nowych funkcji, których nie ma nawet w znacznie droższym flagowym modelu S8 Pro Ultra z zeszłego roku. Obejmują one konstrukcję FlexiArm, w której prawa strona dwóch obrotowych mopów przesuwa się na bok, umożliwiając mopowanie praktycznie bez granic.

Firma Dreame niedawno wprowadziła porównywalne pod wieloma względami rozwiązanie w identycznym modelu Dreame L10s Pro Ultra Heatktóry który niedawno testowaliśmy i jest wielkim konkurentem dla Roborock Qrevo MaxV. Subiektywnie rzecz biorąc, Roborock korzysta z tej funkcji nieco częściej. Jeśli jednak robot odkurzający wykryje dywan, mop jest podnoszony o 10 mm (~ 0,4 cala) w nowym modelu Qrevo.

FlexiArm Design w użyciu
FlexiArm Design w użyciu
Mopy podnoszone do dywanów
Mopy podnoszone do dywanów

Kolejną innowacją jest "Hello Rocky", inteligentny asystent głosowy Roborock. Pozwala on na sterowanie robotem za pomocą komend głosowych. Producent oferuje wiele różnych opcji, które działają nawet bez połączenia Wi-Fi, ale tylko w języku angielskim. Dzięki temu robot do mycia podłóg może być sterowany głosowo i wysyłany np. do poszczególnych pomieszczeń, co w praktyce zazwyczaj działało bezproblemowo. Oczywiście robot odkurzający Roborock Qrevo MaxV może być również sterowany głosowo za pomocą Amazon Alexa, Apple Siri i Google Home.

Wrażenia z użytkowania Roborock Qrevo MaxV

Zakres dostawy
Zakres dostawy
Roboty
LiDAR + przyciski
Wykrywanie przeszkód
Połączenia serwisowe
Klapa otwarta
Pojemnik na kurz
Spód
Szczotka gumowa
Konstrukcja FlexiArm
Mop
Gotowy do użycia

Poza tym, nowy Roborock Qrevo MaxV oferuje wiele funkcji, które można znaleźć głównie w droższych flagowych modelach. Wysoka moc ssania wynosząca 7000 Pa jest nawet wyższa niż w modelu S8 Pro Ultra. Nowy model jest również wyposażony w podnoszoną szczotkę z litej gumy, która służy tylko do mopowania.

Oprócz obowiązkowej nawigacji laserowej (LiDAR), na pokładzie znajduje się również wykrywanie i unikanie przeszkód AI za pomocą kamery RGB i światła strukturalnego. Kamera może być również używana do połączeń wideo z robotem sprzątającym, aby zdalnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku w domu.

Wideo na żywo z odkurzacza robota w teście Roborock Qrevo MaxV
Wideo na żywo z odkurzacza robota
Światło w ciemności
Światło w ciemności

Oczywiście w przedziale cenowym 1000 euro (~1093 USD) znajduje się również kompleksowa stacja samoczyszcząca (wielofunkcyjna stacja dokująca 2.0). Oprócz zwykłego zasysania pojemnika na kurz, zajmuje się ona również rozbudowaną funkcją mopowania. Dwa mopy są najpierw myte gorącą wodą o temperaturze 60°C (140°F), a następnie ponownie suszone ciepłym powietrzem o temperaturze 45°C ( 113°F).

Oprócz czyszczenia gorącą wodą w celu zapewnienia większej higieny, nową funkcją jest inteligentne wykrywanie zabrudzeń mopów w celu określenia, czy należy je ponownie wyczyścić. Robot odkurzający rozpoznaje również obszary na podłodze z uporczywym brudem, które są również ponownie wycierane.

Wrażenia z wielofunkcyjnej stacji dokującej 2.0

Zbiorniki na wodę
Zbiorniki na wodę
Zbiornik brudnej wody
Zbiornik brudnej wody
Worek na kurz
Worek na kurz
Samozamykający się
Samozamykający się
Dział sprzątania
Dział sprzątania
Łatwy do czyszczenia
Łatwy do czyszczenia
Nawijarka kabla
Nawijarka kabla
Gotowy do użycia
Gotowy do użycia

Roborock Qrevo MaxV, Qrevo, S8 Pro Ultra i Dreame L10s Pro Ultra Heat w porównaniu odkurzaczy automatycznych

Zanim przejdziemy do praktycznych doświadczeń w naszym teście Roborock Qrevo MaxV, najpierw dokonajmy krótkiego porównania. Poniższa tabela pokazuje, co Qrevo MaxV ma do zaoferowania w porównaniu z tańszym modelem Qrevo z zeszłego roku, flagowego S8 Pro Ultra a także zupełnie nowego Dreame L10s Pro Ultra Heat i co wyróżnia modele robotów odkurzających:

Cecha/Model Roborock Qrevo MaxV Roborock Qrevo Roborock S8 Pro Ultra Dreame L10s Pro Ultra Heat
Nawigacja LiDAR
Unikanie przeszkód
Moc ssania 7,000 Pa 5,500 Pa 6,000 Pa 7,000 Pa
Szczotka główna Szczotka gumowa Szczotka gumowa Szczotka DuoRoller Szczotka gumowa
Szczotka podnoszona tak nie tak nie
Wykrywanie dywanów
Technologia mopowania 2 mopy 2 mopy High Speed Sonic Mopping 2 mopy
Mop bez obrzeża x x
Podnoszony mop 10 mm 7 mm 5 mm 10,5 mm
Połączenie wideo x x
Zintegrowany asystent głosowy x x x x
Pojemność baterii 5,200 mAh 5,200 mAh 5,200 mAh 5,200 mAh
Opróżnianie z kurzu
Pranie mopa
- gorącą wodą x x
Suszenie mopa ✓✓
Napełnianie zbiornika
Środek czyszczący x x x
Int. wykrywanie zabrudzeń x x
Cena (RRP) 999 Euro 849Euro 1,499 Euro 999 Euro

Jak Roborock Qrevo MaxV radzi sobie w teście praktycznym

Przejdźmy do praktycznych doświadczeń z Roborock Qrevo MaxV w teście. Zanim będzie można rozpocząć czyszczenie podłogi, najpierw trzeba go skonfigurować. Odbywa się to za pośrednictwem aplikacji Roborock, która prowadzi nowych użytkowników za rękę. Wystarczy dodać nowe urządzenie, a następnie zeskanować kod QR znajdujący się pod pokrywą robota. Pozostałe kroki są dobrze wyjaśnione w języku niemieckim i są szybkie i łatwe.

Następnie robot odkurzający skanuje otoczenie i tworzy wirtualną mapę. Można ją następnie edytować w zwykły sposób, np. nadając nazwy poszczególnym pomieszczeniom lub tworząc strefy wykluczenia. Wszystko to jest dobrze znane i działa doskonale za pośrednictwem aplikacji Roborock, podobnie jak w poprzednich modelach. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja Roborock jest jedną z najlepszych aplikacji do odkurzaczy robotów na rynku i oferuje wiele opcji, w tym szeroki zakres ustawień dla Roborock Qrevo MaxV.

Konfiguracja
Konfiguracja
Po jeździe orientacyjnej
Po jeździe orientacyjnej
Proszę edytować mapę
Proszę edytować mapę
Ustawianie strefy ograniczonego dostępu
Ustawianie strefy ograniczonego dostępu

Następnie można po raz pierwszy uruchomić robota odkurzającego. Można wybrać różne ustawienia czyszczenia, takie jak moc ssania (na czterech predefiniowanych poziomach) i wilgotność mopowania (również na czterech poziomach). Alternatywnie można użyć wstępnie zdefiniowanych programów lub wyczyścić tylko jedno pomieszczenie lub strefę.

Ustawienia czyszczenia
Ustawienia czyszczenia
Programy
Programy
Wykryta przeszkoda
Wykryta przeszkoda
Ustawienia
Ustawienia

Po naciśnięciu przycisku "Go" w dolnej środkowej części aplikacji, robot odkurzający wyrusza po napełnieniu zintegrowanego zbiornika na wodę świeżą wodą ze stacji. Teraz systematycznie porusza się po podłodze i czyści ją zgodnie z zapisanymi instrukcjami. Gdy robot mija proste krawędzie, takie jak meble, listwy przypodłogowe itp., można wyraźnie zobaczyć mopa, gdy się porusza, co zapewnia, że podłoga jest wycierana bez pozostawiania krawędzi (z wyjątkiem niecałych 2 mm). Funkcja ta sprawdza się również w przypadku nóg krzeseł i innych przeszkód.


Wydajność czyszczenia jest porównywalna do Dreame L10s Pro Ultra Heatco nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jego bardzo podobne właściwości. Zapewnia więcej niż niezawodną czystość na podłogach. Wykrywanie przeszkód działało niezawodnie w teście praktycznym - o ile przeszkody nie były zbyt małe. Na przykład wykrył kable lub skarpetki leżące w pobliżu, a także wyświetlił je w aplikacji, ale nie klocek Lego (4 x 2). Jednak wiele innych robotów-odkurzaczy również nie pokonało tak małych przeszkód w testach.

Qrevo MaxV łatwo i niezawodnie wykrywa większe przeszkody w teście
Qrevo MaxV łatwo i niezawodnie wykrywa większe przeszkody w teście

W międzyczasie robot regularnie powraca do stacji, aby wyczyścić mopa, a na koniec i tak wraca. Ponowne przetwarzanie jednostki mopującej działa dobrze w praktyce. Zebrany kurz jest odkurzany do dużego worka na kurz, który należy wymieniać tylko od czasu do czasu (uwaga: kolejne koszty).

Stacja odkurzacza robota jest dość stylowa, ale ponownie nie obejmuje dwóch dużych zbiorników na świeżą i brudną wodę. Wprawdzie oszczędza to sporo wysiłku przy napełnianiu czy opróżnianiu, ale moim zdaniem bardziej elegancko prezentują się inni producenci, jak Dreame czy Ecovacs, gdzie zbiorniki znikają w obudowie. Opcja instalacji na przyłączu wodnym (jak w przypadku Dreame L10s Pro Ultra Heat) nie jest dostępna.

Pro

+ dobra moc ssania i nawigacja
+ niezawodne wykrywanie przeszkód
+ dokładne czyszczenie krawędzi dzięki konstrukcji FlexiArm
+ w pełni funkcjonalna stacja czyszcząca z mopem na gorącą wodę
+ doskonała aplikacja z wieloma opcjami
+ własny asystent głosowy

Contra

- asystent językowy tylko w języku angielskim
- delikatna biała konstrukcja o wysokim połysku
- zapotrzebowanie na miejsce dla stacji

Werdykt: Robot odkurzający Roborock Qrevo MaxV przekonuje nowymi funkcjami

Roborock Qrevo MaxV został dostarczony przez producenta na potrzeby recenzji.
Roborock Qrevo MaxV został dostarczony przez producenta na potrzeby recenzji.

Roborock robi wiele rzeczy dobrze i naprawdę dobrze z nowym Qrevo MaxV. Nowy model jest znaczącym rozwinięciem pierwszego Qrevo z zeszłego roku. Wykrywanie przeszkód, mycie mopem w ciepłej wodzie, wysuwany mop i inne nowe funkcje są moim zdaniem absolutnie warte różnicy w cenie wynoszącej 150 euro (~164 USD) zgodnie z ceną detaliczną.

Moim zdaniem, pojedynek robota odkurzającego z Dreame L10s Pro Ultra Heat to remis. Oba modele oferują zarówno wiele podobieństw, jak i indywidualnych atutów - w przypadku Dreame jest to np. dozownik środka czyszczącego, podczas gdy Roborock posiada m.in. własnego asystenta głosowego.

Zarówno Roborock Qrevo MaxV, jak i Dreame L10s Pro Ultra Heat sprawiają, że jedno jest jasne: powietrze dla absolutnie flagowych modeli powyżej 1000 euro (~1093 USD) staje się coraz cieńsze. To będzie ekscytujące zobaczyć, na przykład, jak wkrótce wprowadzony na rynek Roborock S8 MaxV Ultra wyróżni się na tle już bardzo dobrego Qrevo MaxV w testach praktycznych.

Cena i dostępność Roborock Qrevo MaxV

Sugerowana cena detaliczna Roborock Qrevo MaxV wynosi 999 euro (~1092 USD). Urządzenie jest dostępne między innymi w sklepach MediaMarkt i Saturn.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja robota odkurzającego Roborock Qrevo MaxV: Roborock rozwija teraz również mopa
Marcus Schwarten, 2024-03-16 (Update: 2024-03-16)