Notebookcheck Logo

Recenzja praktyczna bezprzewodowego power banku Sharge ICEMAG: Proszę oświetlić swojego nowego iPhone'a

Aktywne chłodzenie iPhone'a w podróży. Najnowszy power bank firmy Sharge został zaprojektowany do współpracy z Apple MagSafe dla nowszych iPhone'ów. Jednak w przeciwieństwie do większości akcesoriów do ładowania bezprzewodowego tego typu, zawiera on własny aktywny wentylator z podświetleniem RGB. Czy jego konstrukcja przypominająca komputer do gier może sprawić, że ICEMAG będzie idealnym towarzyszem ładowania iPhone'a w podróży?
Accessory Gadget iPhone Smartphone

Sharge reklamuje ICEMAG jako"pierwszy na świecie power bank dla MagSafe z aktywnym chłodzeniem". W związku z tym może to być idealne akcesorium startowe dla tych, którzy myślą o zakupie RedMagic do gier; z drugiej strony, gadżet jest wyraźnie przeznaczony głównie do użytku z iPhone'ami z 12 do 15 generacji.

Unboxing i pierwsze wrażenia

ICEMAG pojawił się w ładnym pudełku detalicznym, z własnym małym kablem USB typu C do -C i instrukcją obsługi

Jest to również najnowsze akcesorium marki o przezroczystym designie, ozdobione przezroczystym okienkiem w dolnej krawędzi, które pokazuje niektóre elementy wewnętrzne (w tym wnętrze portu USB typu C).

Pozostała część power banku wykończona jest białym plastikiem (który z czasem może się zabrudzić, choć jak dotąd tak się nie stało), który pozwala na łatwy chwyt i dobrze komponuje się z resztą jego estetyki.

Test ładowania bezprzewodowego

ICEMAG ma konstrukcję podobną do RAVPOWER bezprzewodowy power bank, który stał się jednym z moich ulubionych iPhone 12 po jego recenzji. To jednak sprawiło, że było to jeszcze bardziej rozczarowujące, gdy przesiadłem się na 13 Pro a akcesorium nie pasowało idealnie do jego pleców, jak wcześniej, ze względu na większy garb aparatu.

Nadal działają razem, ale tylko wtedy, gdy chcesz trzymać iPhone'a w trybie poziomym do konsumpcji treści. Niemniej jednak, jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których żałuję aktualizacji do 13 Pro: martwiąc się, że drugi bezprzewodowy bank energii bezprzewodowy power bank nie będzie w pełni kompatybilny z tym urządzeniem.

Na szczęście jednak ICEMAG idealnie pasuje pod potrójne tylne kamery, choć z niewielkim zwisem nad dolną krawędzią 13 Pro.

Odnoszę wrażenie, że jego powierzchnia zmieściłaby się w obudowie Pro Max dla kontrastu. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego, jak power bank współpracuje z mniejszym iPhonem, ponieważ działa jako spory uchwyt dla urządzenia.

Jego magnesy są co najmniej tak silne, jak w przypadku jego konkurenta RAVPOWER, umożliwiając mi utrzymanie iPhone'a za pomocą samego nowego power banku.

Z drugiej strony, ta sztuczka mogłaby się nie udać, gdybym miał na urządzeniu etui, chyba że ono również byłoby kompatybilne z MagSafe.

Akcesorium Sharge działa również z telefonem Samsung Galaxy S23 Ultrachoć w tym przypadku efekt magnetyczny jest znacznie słabszy.

Wired Charging Test

ICEMAG posiada również port USB typu C przystosowany do ładowania urządzenia z mocą do 20 W, który działa z prędkością zbliżoną do szacowanej maksymalnej:

Akcesorium może również obsługiwać ładowanie przelotowe, dzięki czemu może nadal działać jako ładowarka bezprzewodowa podczas ponownego zasilania, nawet od 0%.

Wreszcie, ładuje się również z mocą do 20W. Jego typowa pojemność 10 000 mAh oznacza, że zajmuje to około 3 godzin i 40 minut, podobnie jak jego kuzyn Shargeek 170 przewidywał.

Jednak większość czytelników naszego artykułu na ten temat może być najbardziej zainteresowana zintegrowanym wentylatorem, który jest również przystosowany do obsługi RGB. Okazało się, że obie funkcje działają dobrze, a oświetlenie zmienia się w różnych kolorach.

Mimo że jest to zabawne, nie można zaprzeczyć, że wentylator jest słyszalny, gdy się obraca, co robi od momentu umieszczenia iPhone'a na podkładce ładującej ICEMAG i przez cały czas ładowania.

Jest to trochę wycie, choć nie wywołuje bólu głowy (co z mojego doświadczenia mówi wiele). Niektóre przypadkowe testy z aplikacją Android Sound Meter sugerują, że może być tak głośno, jak 48 decybeli (dB), co, jeśli jest dokładne, przekracza maksymalny poziom 25 dB szacowany przez Sharge.

Z drugiej strony, naprawdę wydaje się, że akcesorium jest chłodne, nawet po pełnej sesji ładowania.

Conclusion

Recenzja banku energii Sharge ICEMAG
Recenzja banku energii Sharge ICEMAG

Podsumowując, muszę powiedzieć, że testowanie power banku ICEMAG sprawiło mi przyjemność. Jego system chłodzenia "8,000 rpm" jest głośniejszy niż reklamowany (lub raczej, że flagowy smartfon Samsung wydaje się go postrzegać), co stawia pod znakiem zapytania jego użycie jako gadżetu podróżnego. Może przyciągać uwagę w miejscach publicznych (być może od ludzi, którzy zastanawiają się, w jaki sposób mają Państwo całą obudowę komputera) Obudowę komputera do kieszeni) - ma jednak inne zalety, które moim zdaniem rekompensują tę pozorną rozbieżność.

Fakt, że zarówno świeci, jak i hałasuje, zapewnia wyjątkowe i potencjalnie lepsze wrażenia z bezprzewodowego ładowania niż normalnie, ponieważ bardzo łatwo jest upewnić się, że nie odszedłeś i nie zostawiłeś swojego smartfon nie ładuje się, ponieważ nie został prawidłowo umieszczony na ładowarce, jak w przypadku innych akcesoriów tego typu.

Ponadto miło jest móc po prostu spojrzeć w górę, aby sprawdzić, czy moje urządzenie nadal się ładuje z drugiego końca pokoju. W związku z tym szkoda, że akcesorium to nie zostało zaprojektowane jako podstawka ładująca zamiast tego. Z drugiej strony, możliwość przenoszenia sprawia, że korzystanie z niego jest nieco przyjemniejsze. W związku z tym, jeśli chcą Państwo nowego magnetycznego akcesorium do ładowania i być może nie mają Państwo nic przeciwko ryzyku denerwowania ludzi w transporcie publicznym, power bank ICEMAG jest dla Państwa.

Cena i dostępność

Jest on obecnie dostępny na stronie od Sharge lub na Amazon w cenie 59,99 USD w chwili pisania tego tekstu.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja praktyczna bezprzewodowego power banku Sharge ICEMAG: Proszę oświetlić swojego nowego iPhone'a
Deirdre O'Donnell, 2023-11-11 (Update: 2023-11-11)