Notebookcheck Logo

Praktyczna recenzja powerbanku Sharge Shargeek 170: Nowy kształt ładowania?

Kolejna odsłona trendu przezroczystych magazynów energii? Sharge reklamuje swoje najnowsze akcesorium jako "najfajniejszy powerbank" z "niezrównanym ładowaniem". Jego zaktualizowana cyber-elegancka obudowa jest przystosowana do mocy wyjściowej i wejściowej 140 W każda, a ponadto obsługuje dwukierunkowe ładowanie. Czy jego rzeczywista wydajność dorównuje szumowi Kickstartera?
Accessory Gadget Launch Smartphone Tablet Ultrabook

The Shargeek 170 jest pierwszym power bankiem na uruchomionym pod marką OEM zaktualizowany schemat nazewnictwa, a tym samym zastępuje akcesoria recenzowane jako Storm2 i Storm2 Slimktóre teraz znane są odpowiednio jako Shargeek 100 i 130. Znajduje to odzwierciedlenie w logo umieszczonym na nowej, przezroczystej obudowie.

W związku z tym Sharge zauważa, że przy projektowaniu modelu 170 zainspirował się piosenką Pink Floyd o tematyce science-fiction. W związku z tym, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, przyjmuje unikalny "pryzmatyczny" kształt, zupełnie inny niż przeciętny power bank. W związku z tym jest on również przystosowany do rozładowywania z mocą do 170 W i ładowania z mocą do 140 W przez USB typu C.

Unboxing i pierwsze wrażenia

Shargeek 170 pojawił się w pudełku z dużą ilością folii bąbelkowej (i ICEMAGale to temat na inną recenzję), przezroczystą folią i bez opakowania detalicznego, prawdopodobnie ze względu na obecny status nagrody na Kickstarterze.

Było to równie rozczarowujące, co zrozumiałe, chociaż doświadczenie to zostało nieco zrównoważone przez fantazyjny kabel USB-C do -C o mocy 240 W (w pudełku), który również został dorzucony, a także biały zasilacz PD 3.1 o mocy 140 W. Ten ostatni może być również przedsprzedażą, ponieważ również nie był zapakowany - szkoda, ponieważ jego obudowa została uszkodzona podczas wyjmowania z kontenera transportowego.

Nie był jednak zbyt uszkodzony, aby działać, i nie stracił czasu na zasilanie 170, co było pierwszą rzeczą, jaką zrobił, ponieważ power bank był całkowicie martwy po rozpakowaniu.

Nowa kombinacja akcesoriów do ładowania Sharge osiągnęła szczytową moc ~131 W, a pełne naładowanie zajęło niecałe 50 minut, co biorąc pod uwagę wszystkie zmienne operacyjne, było akceptowalną wydajnością dla ich specyfikacji znamionowych.

140W Charging Test

Przejdźmy do testów z urządzeniem kompatybilnym z PD 3.1 o mocy 140 W: Lenovo Legion Slim 5 14 Gen 8 (tak, kupiłem go na https://www.youtube.com/watch?v=_fWrieq6-GY).

Teraz byłem rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że ani Storm2, 2 Slim aniChargeasap Flash Pronie będą działać z laptopem, prawdopodobnie dlatego, że te banki energii są oparte na starszych standardach Power Delivery. Początkowo nie zareagował również Shargeek 170, co również było rozczarowujące. W trakcie rozwiązywania problemów okazało się, że port USB PD 3.1 działa tylko wtedy, gdy laptop jest wyłączony - niemniej jednak 170 nadal mógł ładować Slim 5 14 maksymalnie mocą ~40 W.

Sharge zapewnia również, że 170 działa jako dwukierunkowa ładowarka. Innymi słowy, powinien on działać jako rodzaj zamiennika dla portu ładowania typu C Slim 5 14 w połączeniu z wystarczająco szybkim zasilaczem (takim jak adapter Sharge 140W PD 3.1, który również został dostarczony z tym urządzeniem).

I tak, "Dwukierunkowe szybkie ładowanie" działa, choć ponownie nie napełnia 14-calowego komputera Legion w reklamowanym tempie. Nawet 140W zasilacz mógł zasilić go tylko przy ~80W.

Na szczęście wciąż miałem mojego starego Razer Blade Stealth i mogłem przetestować 170 pod kątem PD przy mocy do 100 W (z oficjalnym kablem Razer). Dało to wynik maksymalnie 70 W, co jest zgodne z innymi testowanymi przeze mnie powerbankami i ładowarkami.

Model 170 mógł również ładować oba laptopy jednocześnie, a także pomieścić smartfon za pośrednictwem portu typu A, co ostatecznie zwiększyło jego moc wyjściową do ponad 100 W.

Charging Test - Smartphones

Przetestujmy teraz mniejsze urządzenia, zaczynając od iPhone'a. Trzymam się modelu 13 Proponieważ zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy z nas są w stanie dokonać aktualizacji do typu C jeszcze.

Były flagowiec z obsługą Lightning ładuje się przy nie więcej niż 9V/2A - jak wydaje się robić z każdym testowanym przeze mnie gadżetem, mimo że jest on w teorii zdolny do więcej. Ten owocowy telefon... cóż, przynajmniej jest spójny.

Przechodząc do bardziej uniwersalnej sfery USB typu C, znajdziemy Galaxy S23 Ultra (opracowany w następstwie smutnego i przedwczesnego upadku mojego Galaxy Note 10+ z poprzednich recenzje) wykazuje szybkie ładowanie 2.0, które jest Samsungiem dla ~ 23 W lub ~ 65 minut czasu ładowania 0-100%.

To również było rozczarowujące, ponieważ 170 jest przystosowany do pełnej mocy S23 Ultra wynoszącej 45 W (lub 15 V / 3 A), a także 140 W. Z drugiej strony, miałem podobne wyniki z urządzeniami mobilnymi Samsunga i innymi bankami energii, nawet z własnymi kablami OEM smartfonów.

Wnioski

Recenzja power banku Sharge 170
Recenzja power banku Sharge 170

Sharge 170 to bombastyczne wejście na rynek docelowy, z odświeżającym odejściem od tradycyjnego wyglądu power-banku. Muszę przyznać, że podejrzewałem, że będzie on mniej przenośny niż jego poprzednicy, bazując na jego wyglądzie; jednakże, choć jest dłuższy niż Storm2, nie jest dużo cięższy i nadal mieści się w plecaku. Jego nowy "pryzmatyczny" kształt sprawia, że jest bardzo łatwy do trzymania i przenoszenia.

W obudowie zintegrowano również"Full-Color Smart Display", który wyświetla zegar (ponownego) ładowania w 7-segmentowych liczbach. Nie był on zbyt dokładny przy pierwszym użyciu, ale z czasem stał się bardziej dokładny dzięki kalibracji. Power bank posiada również wskaźnik mocy, który jest zgodny z odczytami z dedykowanego multimetru. Jest również bardzo jasny, co zwiększa jego ogólną atrakcyjność jako zabawki biurkowej. W związku z tym ma dobre kąty widzenia w rzeczywistości, choć trzeba przyznać, że w aparacie jest znacznie bardziej odblaskowy.

Jest również bardzo jasny, co zwiększa jego ogólną atrakcyjność jako zabawki na biurko. W związku z tym ma dobre kąty widzenia w rzeczywistości, choć trzeba przyznać, że w aparacie jest znacznie bardziej odblaskowy.

Podsumowując, podoba mi się pomysł Sharge 170, nawet jeśli ta recenzja nie spełniła wszystkich oczekiwań związanych z mocą 140 W z Legion Slim 5 14.

Materiały pomocnicze Lenovo https://download.lenovo.com/pccbbs/pubs/legion_slim_5_14/html_en/index.html#t=EN%2FUseAPowerDeliveryCompliantUSBType-CChargerWithTheComputer.html określają wyjście 20 V / 7 A dla tego rodzaju wydajności, podczas gdy power bank jest przystosowany do pracy z napięciem do 28 V / 5 A - z drugiej strony, to sprawia, że laptop nie korzysta z wyjścia 20 V / 5 A, tak jak zrobił to Blade Stealth, co jest jeszcze bardziej zagadkową tajemnicą.

Niemniej jednak pozostaje faktem, że nie mogłem w pełni zweryfikować twierdzeń Sharge dotyczących wejścia / wyjścia dla 170 za pomocą dostępnego sprzętu testowego - mimo że powinienem być w stanie to zrobić. Z drugiej strony, możliwe jest, że podobnie jak zasilacz, został on lekko uszkodzony podczas transportu: Nie mogłem sprawić, by jego ekran przełączał się między wieloma trybami za pomocą przycisku zasilania, tak jak w przypadku serii Storm. (Według Sharge, jednostki detaliczne /Kickstarter jednostki powinny być w stanie to zrobić)

Odmówił również jednoczesnego ładowania 2 mniejszych rodzeństwa, co byłoby pomocne w testach o dużej mocy. W związku z tym, proszę być na bieżąco, gdy będę pozyskiwał drugie urządzenie "140W USB", aby potwierdzić lub obalić te ustalenia w dalszej części tej recenzji. W międzyczasie, model 170 wykazał zdolność do rozładowywania się z mocą znacznie przekraczającą 100 W, a także do radzenia sobie z zadaniami USB-PD na poziomie 100 W.

Wreszcie, ten power bank nigdy nie wydawał się nagrzewać na tyle, by uzasadnić wyjęcie kamery termowizyjnej FLIR One: kolejny zachęcający wskaźnik długoterminowej wydajności. Nazwałbym to niepełnym zwycięstwem najnowszego, zaawansowanego technologicznie power banku Sharge.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Praktyczna recenzja powerbanku Sharge Shargeek 170: Nowy kształt ładowania?
Deirdre O'Donnell, 2023-10-25 (Update: 2023-10-25)